Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kölcsey Ferenc Gimnáziumba...

Roli2000 kérdése:

Kölcsey Ferenc Gimnáziumba (Budapest) van esélyem?

Figyelt kérdés
Van esélyem, hogy felvegyenek 65 írásbelivel és kitünő átlaggal a magyar-francia kéttanra? Egyébként milyen az iskola, megéri oda menni?

2015. febr. 20. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még van egy kicsi esélyed. Bár sajna emelik a ponthatárokat, és tavaly az utolsó kéttanos 155-tel jutott be.. Nem tudom. Csak ezt a tagozatot jelölted?

Nagyon jó suli, nekem legalábbis nagyon tetszett a nyílt napon. A közössége remek, bár a sportosztályosok inkább elvonulnak külön. A nyelvoktatás színvonalas, a francia meg az egyik legjobb az országban. Szerintem megérné odajárni mindenképpen.

2015. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyi a vitt pontszámod.

Tavaly 155 pont volt a bejutási ponthatár. A 6. osztály évvége, a 7. évvége és a 8. félév pontjait számítják be, hogy mely osztályzatokat, azt láthatod a honlapon.

Ha a maximumot, vagy annál pár ponttal kevesebbet viszel, akkor nagy valószínűséggel ezzel a felvételivel is bent vagy.

A francia kéttannyelvű az egyik legjobb az országban. Nehéz (főleg az első két év), de középfokú, vagy felsőfokú nyelvvizsgával távozol a gimiből.

2015. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A hozott pontom max. lesz! Igen tudom, hogy ez az egyik legerősebb, és ezért nagyon be akarok kerülni! :)
2015. febr. 21. 10:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a szóbelid?
2015. febr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Francia kéttannyelvűn nincs szóbeli, csak központi írásbeli és vitt pontok.

Kérdező, ha 65 pontos az írásbelid és a maximumot viszed (100 pont) tuti bent vagy.

De még akkor is, ha a maximumnál valamivel kevesebbet.

2014-ben 155 pont volt a bejutási határ, eddig az egyik legmagasabb.

2015. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 nusihusi válasza:
én attól félek , hogy most magasabb pontokkal lehet majd bejutni, mert minden suliban magasabb ponttal hívnak be szóbelire is. Persze nem akarom elvenni a kedved, remény az utolsó percig van, csak nehéz addig várni...
2015. febr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Még remélhetőleg megadtál más tagozatot is, hátha

azokba több esély van

2015. febr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

165 ponttal kizárt, hogy ne kerülj be.

Majd nézd az ideiglenes listát, amit március elején feltesznek.

2014-ben a 229. helyen lévő volt az utolsó, aki bejutott.

2015. febr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. febr. 21. 22:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Fent van a honlapon az ideiglenes lista!
2015. márc. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!