Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kölcseyben milyen a német...

Roli2000 kérdése:

Kölcseyben milyen a német oktatás? Franciára megyek és tudom, hogy csak a 2. évtől lehet tanulni a 2. idegennyelvet, mivel én a németet választanám, kíváncsi lennék, hogy milyen is a német oktatás és azt kezdőről v. haladóról tanítják?

Figyelt kérdés

2015. febr. 21. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekelne
2015. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A nyílt napon azt ajánlották, hogy aki tanult valamilyen nyelvet általánosban, az még a nyáron tegye le a középfokút, hogy a franciára tudjon fókuszálni, mert elég nehéz éveknek néz elébe. Ezért nincs annyira a kéttanos tagozaton a hangsúly a második nyelven.

Amúgy kezdőről indul. És aki tanult már németet, és többen vannak a csoportban ilyenek, akkor van, hogy a tanár a haladóbbakkal külön foglalkozik.

2015. febr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az angol kivételével mindegyik nyelv kezdőről indul.

Angolból évvégén van egy felmérés és annak alapján osztják be a csoportokat.

2015. febr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek abban az egy évben, amíg nem tanulom a németet, sokat fogok felejteni a nyelvből??
2015. febr. 23. 16:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha végig jegeled (szóval semmivel sem tartod fenn), igen. Olvass a neten német cikkeket, amik érdekelnek téged, min. naponta 1, és akkor nem fogod elfelejteni.
2015. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2015. febr. 23. 17:10
 7/10 A kérdező kommentje:
Még valami! Szerintetek, az olyan nagy baj, ha francia mellé nem angolt, hanem németet válaztanék? Mert tudom, hogy fontos az angol, de engem ez a két nyelv jobban vonz!!
2015. febr. 28. 19:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lenne gond :) A te döntésed.
2015. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az én évfolyamomon (9. de ez már a 2. évünk, most lett a második nyelv) 6-7 ember van csak németen, de azt hiszem emiatt nagyon jól haladnak:)
2015. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! De jóó, ennek nagyon örülök!
2015. márc. 4. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!