Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elméleti matematikus képes...

Elméleti matematikus képes (lehet) arra, amire egy alkalmazott matematikus, vagy fizikus?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok, tisztában vagyok azzal, hogy ezek azért jócskán eltérő tudományágak (bár az első kettőben azért nem vagyok annyira biztos), ezért érdekelne, hogy melyik szakot tegyem előre a sorrendben, ha a 3 terület bármelyikére alkalmasnak szeretném magam kiképezni..


Tehát olyan képzést szeretnék választani, amellyel a lehető legkevesebb nehézség árán megérthessem a másik két területen levő szakcikkeket, publikációkat stb.


Érdekelne, hogy melyik a legnehezebb szak ezek közül, melyik irányba átjárhatóbb könnyebben a matematika, ha a egyiket-másikat, vagy a legnehezebbet választom és végzem el, mennyire lesz rálátásom a másik kettőre.



2015. márc. 1. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából Bsc-n nagy különbség nincs a 2 matek között, sőt Msc-n amennyire én hallottam a BME-n az elméletis Msc összeválogathatod úgy a tárgyaid, hogy kb alkalmazott matekos leszel szóval a 2 matekból talán az elméletit válaszd, a fizika meg hát határeset, ha elméleti fizikus leszel elég durva matekot kell tanulnod, szóval elleszel a matekos cikkek megértésével, de matekosként azért elég sokat kell tanulnod ha mélyebb összefüggéseket is meg akarod érteni a fizikában. Ha csak 1-1 szakterület érdekel az nem probléma ismerek egy csomó matematikust aki oktat fizikát, de csak egy szűk területhez ért belőle.
2015. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyire akarod megérteni a másik 2-t? Egy szint felett akkor se érted meg a szakcikkeket, ha neked is olyan diplomád van, csak nem arra a témakörre specializálódtál. Nem tudod magad a 3 terület bármelyikére alkalmasnak kiképezni. Ha megelégszel azzal, hogy mindegyikhez úgy hozzá tudj szólni, hogy a laikusok azt higgyék, értesz hozzá, akkor menj fizikusnak. Ha az egyikhez tényleg szeretnél érteni, de még nem tudod, melyikhez, jelentkezz matek BSc-re, 2/3 eséllyel úgy is ott kéne kezdened, nyersz egy évet a szakirányválasztásig, és ha mégis az 1/3-ba esnél, és inkább fizikus lennél, a matekos alapozó tárgyaidat el fogják fogadni, ha átjelentkezel.
2015. márc. 7. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!