Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell tanulni? Hogyan...

Hogyan kell tanulni? Hogyan tudok sokmindent hosszabb távon megjegyezni? Orvosira készülök és iszonyat lassan haladok a biológiával.

Figyelt kérdés

Van már érettségim, mindenből jelesre érettségiztem, viszont emelt biosz érettségim még nincsen.

Egész májusig semmi dolgom, most kezdtem a tanulást(1000 oldal kb), de 3 hét alatt 150 oldalig jutottam, ami nem is lenne annyira elkeserítő, ha tényleg tudnám az eddigieket, viszont visszaolvasgattam és vissza kérdeztem magam és már azt is elfelejtettem, amit pár hete tanultam meg...

Nincs időm vissza menni és gyakran ismételgetni, mivel sürget az idő, még 8 hetem van kb és érettségi, amin az egész életem múlik szinte, mivel a szüleim nem engedik, hogy még egy évet halasszak...


Írok vázlatot, mindig az alapján tanulok és arra próbálom magamtól építeni a deffiníciókat, de úgy néz ki nem használ..


Milyen tippeket tudtok adni?


Lehetséges egyáltalán 800 oldalt megtanulni 8 hét alatt, ha van rá napi 6-8 órám is akár?

Bár ebből kb 4-5 óra a hasznos tanulás, sokat kalandozok közben agyilag és ott a fos fb-is...(már bocsi)


2015. márc. 1. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok hozzászólni,de ha megkérdezel egy egyetemistát,ha halogatós típus,akkor biztosan,de szerintem mindenkivel előfordult már,hogy napi legalább 200 oldalt kellett átnéznie,megtanulni az egyetemen!akár ezen is múlhatott,hogy nem csúszik-e egy évet...szóval egyértelműen megtanulható,csak még nem vagy hozzászokva:D
2015. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem orvosira járok, de tapasztalatom szerint 2 nap elég egy féléves vizsgára, de az intenzív 12 órás egy helyben ülős... Ez vonatkozik a magolós tárgyakra. De nem azért, bár persze emeltre már kell sok definíció, stb, de a bioszt nem beseggelni, hanem ÉRTENI kell. Az összefüggéseket próbáld átlátni, mert az orvosin is inkább ez fog előre vinni. Mindenkinek más segít a memorizálásban, én rendszeresen visszakérdezem magamtól az anyagot, fel-fel mondogatom, sokszor felveszem telefonnal, mert hallás alapján jobban jegyzem meg a dolgokat. Másoknak színesre kell kipingálniuk a füzetük, stb. Magadnak kell ezt sajnos kitapasztalni.
2015. márc. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem orvosira járok, de tapasztalatom szerint 2 nap elég egy féléves vizsgára, de az intenzív 12 órás egy helyben ülős..."


Orvosin egy anatómia vagy pathológia szigorlat minimum 2 hét intenzív tanulás, úgy, hogy évközben is foglalkoztál az anyaggal. Az a vizsga, amire két napot kell csak intenzíven tanulni nálunk a vicc kategóriába tartozik.


Kedves kérdező, én azt gyanítom, hogy nálad a problémát az jelentheti, hogy nagy eséllyel magolsz. A bioszt érteni kell, meg azt a pár szakkifejezést tudni, ami van benne. Szerintem tanulni úgy érdemes, hogy elolvasod egyszer az anyagot, hogy legyen egy rálátásod a dologra, aztán elolvasod még egyszer kijegyzeteled, vagy kihúzogatod és kész. És nem magolunk, ha valamit szó szerint akarsz tudni, mint egy verset az már régen rossz. Akkor jó a dolog, ha mindent a saját szavaiddal tudsz megfogalmazni, és nem szabad túl sokat tökölni egy témán. Elolvasod kétszer kijegyzeteled és mész a következőre. Aztán később, pár nap múlva ismét elolvasod. A magyar oktatásnak az abszolút baromsága ez a definíciózás, ki nem sz.rja le a definíciót? A lényegét kell érteni a dolognak, és a szakszavakat ismerni. Ó és az ÖSSZES elérhető korábbi érettségi feladatsort csináld meg!!! Az összeset, ugyanis akkor látni fogod, hogy min van a hangsúly és milyen kérdésekre lehet számítani.


Ó és még valami, ha semmi más dolgod sincs egy nap, csak tanulni, akkor az napi minimum 8 óra effektív tanulást feltételez... Nem 5 órát... Ha én vizsgaidőszakban egy nap öt órát tanultam effektíven, akkor az már elcseszett nap volt.


Üdvözlettel, egy orvostanhallgató

2015. márc. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Apropó, nekem most 300 oldalra van tíz napom és ez baromi kényelmes tempónak számít orvosin.
2015. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál, rendes tőled!

Mától így csinálom!

2015. márc. 2. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:

egy megint másik orvostanhallgató:


-Írj listát az nekem sokat segített

- Mindig meghatározott időhöz kösd a tanulást, hogy a szabadidődet érdemben ki tud használni és ne und meg hamar a dolgot

- tanulás közben ne egyél mert könnyen pótcselekvés lehet és nem egészséges

- Legyél lelkileg és testileg kiegyensúlyozva

-Oszd fel a tananyagot bizonyos "adagokra"

-Pár év tapasztalatból mondom, hogy átlagosan 40 a4 oldal /nap a megtanulható igazán.


Remélem tudtam segíteni jövendőbeli kolléga.

2015. márc. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Senki nem írta le azt a NAGYON fontos dolgot, hogy gyakorolj feladatokat!!! Korábbi érettségiket, plusz biosz feladatgyűjteményekből. Úgy lehet igazán tanulni, nem a tankönyvekből... Van egy olyan könyv, hogy Versenyfeladatok biológiából, nem emlékszek már ki írta, és elvileg az OKTV-seknek való, de emelt bioszra az egyik legjobb, mert ott is olyan nehézségű feladatok vannak. Emellett ami még rendkívül jó, az a Mándics-Kropog Biológia feladatgyűjtemény. Nem olyan dög unalmas mint a nagy zöld, változatos, érdekes feladatok vannak benne. Azt viszont jól írták a többiek, hogy ne tökölj túl sokat a témáknál, ne vessz el a részletekben, olvasd el kétszer az anyagot, és FELADATOKAT csinálj ezerrel! Sokkal jobban megmarad, hidd el.
2015. márc. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, még annyi, hogy az emelt biosz érettségi egyáltalán nem olyan gyerekjáték, mint sokan hangoztatják. Nagyon sokat és keményen kell rá készülni, mert szerteágazó témák vannak. Én azt ajánlom, hogy ne úgy csináld, hogy számolod az oldalakat a tankönyvben h mennyi van még hátra, mert itt az érettségi nagy részében ALKALMAZNI kell tudni a tudásodat. Ezért kell sok feladatot csinálni, ha valamit nem értesz, akkor kérdezni tanárt, vagy okos ismerőst, valakit aki ért hozzá. És mint már valaki mondta, tényleg jobb, ha a saját szavaiddal tudod elmondani a dolgokat, nem bemagolt szöveget visszamondani...


Még annyit mondanék, hogy nekem az vált be, hogy rajzolgattam sokat, ábrákat, egyenleteket, szukcessziós sorok, sejtek, sejtalkotók, állattan stb... Grafikonok NAGYON fontosak embertanban, azokat se árt egyszer kétszer lerajzolni.

2015. márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!