Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középszintű magyar érettségire...

Középszintű magyar érettségire önálló felkészüléshez melyik könyvet ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Láttam az Alexandrában pár napja könyveket,egész jó árban,de nem tudom,hogy mit lenne érdemes megvenni.A szóbelivel szerintem nem lesz gondom.A verselemzést egyáltalán nem tudom,és a szövegértést is kellene nagyon gyakorolnom.Ne legyen félreértés,imádok olvasni,klasszikus könyveket is rendszeresen szoktam.Mindig jó voltam magyarból,minden téren,de ránéztem egyik nap egy magyar érettségire,és lehetetlennek találtam.Főleg a szövegértést találtam nehéznek.Kevés idő,és hosszú,bonyolult szöveg,˝durva˝ kérdésekkel.Csak 11-es vagyok,de mindenképpen neki akarok állni gyakorolni.


Mit tudnátok javasolni?


Előre is köszönöm !


2015. márc. 2. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A magyar érettségi a legkönnyebb.
2015. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Konkrét címeket nem tudok, de gyakorolj kifejezetten a szövegértéssel kapcsolatos könyvekből, akadnak a piacon ilyenek is! A verselemzéssel kapcsolatban pedig fontos, hogy ismerd a különféle dolgokat, amiket használ úgymond egy költő (hasonlat, metafora, költői kép, rímek, stb.), ismerd fel ezeket, olvasd el mindig egy az egyben az egész verset, és figyelj, milyen gondolatokat, érzéseket ébreszt benned.

Szövegértésnél pedig jó, ha elsőnek elolvasod a címet, utána a kérdéseket, majd csak aztán a szöveget magát, így időt spórolhatsz. Kikérheted a magyartanárod véleményét is, biztosan lesz ötlete, és szívesen segít.

2015. márc. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!