Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át kéne jelentkeznem másik...

Át kéne jelentkeznem másik iskolába, ha ezt szeretném tanulni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Közgazdasági iskolába járok, ahol ugye szakmai tantárgyak is vannak, így a természettudományi tárgyakat nem tanítják olyan magas óraszámban és csak szakközépiskolai szinten. Mivel mindig is orvos szerettem volna lenni, sosem értettem miért is jöttem ide. Egyáltalán nem érdekel a közgazdaság, nem tudnék ilyesmit dolgozni. Nyelvi előkészítős vagyok, már 0. osztály elejétől el akartam menni, de sajnos mindig képtelen voltam rávenni magam. Most 10-es vagyok (gimnáziumi osztályban 11) és mivel jövőre faktot kell választani és itt nem lehet bioszt, kémiát úgy látom az lenne a legjobb, ha átmennék egy gimnáziumba. Ha itt maradok és elvégzem még ezt a 2 évet akkor azt követően csak 1-2 év kihagyással, érettségi után mehetnék egyetemre plusz rengeteget kéne tanulnom egyedül, külön tanárral pénzért. Ami visszatart, hogy itt már megszoktam az osztályt, ide jár a legjobb barátnőm(persze erre nem alapozhatom az életem), nem érzem olyan nehéznek ezt az iskolát, de még így is csak 4.0 az átlagom amin próbálok javítani. Viszont ha gimnáziumba járnék és emelt szinten szeretnék biológiából, kémiából érettségizni el sem tudom képzelni milyen nehéz lehet, mivel mi csak alapszinten tanuljuk. Új osztályba kerülnék csupa idegen közé, akik már összeszokott osztály és még az is lehet, hogy később mégsem orvos szeretnék lenni, akkor viszont szintén döntésképtelen lennék azzal kapcsolatban, hogy mihez kezdjek. Mit tennétek a helyemben? Köszönöm, hogy végigolvastátok és válaszoltatok.

2015. márc. 5. 21:54
 1/3 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg átjelentkezni , nem vesztesz vele semmit , az ottani barátaiddal attól még összejárhatsz majd , és biztos ott is lennének barátaid.
2015. márc. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudsz javitani ev vegere az atlagodon akk probald meg az atjelntkezest h szeptemberben mar az uj suliban kezdhess es azt tanulhass amit igazan szeretsz. Mivel nem szereted a kozgazdasagtant ezert nem vesztesz azzal ha elmesz es rajossz h megse a biologia meg a kemia erdekel. Ha elveszted az erdeklodesed akk meg mindig ott egy csomo lehetoseg, ezert jo a gimi.

Biztos konnyen beilleszkedsz majd, es nem fogod elveszteni a mostani barataidat se, a baratnodet se.

Sok sikert!

2015. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szívesen!

Szerintem igazuk van a korábbi hozzászólóknak, érdemes lenne elindulni ezen az úton. Ha ez érdekel akkor tanuld ezt, ha más dolog nem gátol benne. Lehetőséged van bőven ezen a vonalon. A biosz-kémia sokfelé jó. A legjobb barátnőd meg attól még az marad, hogy másik iskolába jársz. Beilleszkedni meg miért ne tudnál, nyitni kell és kész...

2015. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!