Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szabad bölcsészek! Tényleg...

Szabad bölcsészek! Tényleg csak a mekiben tudtok elhelyezkedni vagy ez csak sztereotípia? légyszi normális válaszokat:D

Figyelt kérdés

2015. márc. 5. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Igazából szinte semmihez nem fogsz érteni. Tanultál filozófiát, klasszikus irodalmat, latint, ógörögöt. Tanárnak is kell egy tanári MA diploma, hogy taníthasson pl. filozófiát, latint, ógörögöt. Szerintem ez az a diploma, ami MA nélkül nem ér semmit.
2015. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez sztereotípia. Én szerkesztőként dolgozom, de többen elhelyezkedtek múzeumokban, valaki az egyetemen maradt tanítani...
2015. márc. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Igazából inkább tedd fel magadnak a kérdést: miért akarom ezt a szakot választani? Könnyűnek tűnik elvégezni? Muszáj nekem diploma?


Nyilván ha VALÓBAN érdekelnek a tantárgyak amiket tanulni fogsz, akkor hajrá, de ha csak "muszáj lediplomázni mert anya azt mondta" szitu áll fenn, akkor keress valami olyan szakot amivel legalább érteni is fogsz valami kézzel fogható dologhoz. Illetve ha mégis ezt választod, ne te legyél felháborodva hogy nem sz@rja össze magát tőled a munkaerőpiac.

2015. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod egyáltalán, hogy mit jelent ez a szó, sztereotípia?
2015. márc. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egy ismerősöm szabad bölcsész (BA), most jár művészettörténet MA-ra és évek óta különböző galériákban dolgozik. Igaza volt az egyik előző válaszolónak. Ha tényleg érdekel, és van elképzelésed, hogy mit akarsz vele kezdeni, akkor nyugodtan végezd el. Ha viszont csak kell egy diploma, akkor jó esély van rá, hogy semmire nem fogsz vele menni.
2015. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon szeretnek egyesek ezekkel a mekis bölcsészes viccekkel jönni... tény, hogy nem annyira kelendő a munkaerőpiacon, de akit ez érdekel, és komolyan veszi, az megtalálhatja a számításait. Ahogy az előzőek is írták.

A másik dolog, hogy manapság sajnos tényleg nem könnyű elhelyezkedni, de nem csak a bölcsészeknek, hanem senkinek - hacsak nincs ismerősöd, vagy nem szerzel nevet magadnak már az egyetem alatt.

2015. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként maradjunk a statisztikánál, csak hogy a mérnököknek, közgazdászoknak se legyen ellenvetése: a bölcsészként diplomázók 79%-a diplomás munkakörben tud Magyarországon elhelyezkedni. (Ugyanez mérnöknél: 83%.)
2015. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%

"A másik dolog, hogy manapság sajnos tényleg nem könnyű elhelyezkedni, de nem csak a bölcsészeknek, hanem senkinek - hacsak nincs ismerősöd, vagy nem szerzel nevet magadnak már az egyetem alatt."


Inkább csak jól kell szakot választani.

2015. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen tényleg érdekel a szak.Nem azért választottam hogylegyendiplomámertanélkülnincsélet csak eléggé elszomorít ,hogy amikor megmondom hová jelentkeztem vissza kérdeznek ,hogy miért mekiben akarok dolgozni? De köszönöm a válaszokat kicsit megnyugodtam :)


Nem tudom hányadik válaszoló:Igen tudom mi az a sztereotípia sőt ittam is már.

2015. márc. 16. 16:07
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Én őszintén sose értettem, hogy valaki miért megy erre. Vagyis azt értem, hogy érdekli, de akkor már hobbinak. Tehát elvégez valami olyat amivel tud dolgozni és munka mellet levelezőn hobbinak jó. Más is csinálta már ezt mert érdekelte, de azért pénzt is akart keresni.
2015. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!