Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire lehet belerokkanni...

Mennyire lehet belerokkanni az anglisztika alapképzésbe?

Figyelt kérdés
Mennyire találtátok nehéznek a szakot és mennyi szabadidőtök volt mellette?

2015. márc. 12. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Nekem nem volt vészes, de nyilván egyénfüggő.


Gyakorlati feladatok voltak minden napra, de messze nem kellett annyit tanulnom, mint mondjuk egy jogász ismerősömnek.


Na meg persze azon is múlik, mennyire veszed komolyan - minden tudományban el lehet mélyülni.

2015. márc. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk rengeteg feladat van óráról órára. Nem elég vizsgaidőszakban bemaflázni az anyagot, folyamatosan kell tanulni. Rengeteget kell készülni, olvasni, nem volt szabadidőm mellette.
2015. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva ez már a második diplomám lesz. Az első közgazdaságtan, amit angolul végeztem el. Voltam Erasmus-on félévet Angliában, meg éltem másik félévet egy angol nyelvű országban. Jelenleg Cambridge C1 és C2-es nyelvvizsga szókincsét magolom könyvekből, melyeket az internetről töltöttem le. Szóval elméletileg nagy előismerettel indulok. Viszont német egyetemen fogom tanulni most áprilistól és ugyebár a tanítási nyelv német lesz, ami szerintem nem könnyebbség pl nekem, akinek ez sem az anyanyelve. Szóval ezek alapján mit gondoltok? Mindenféleképpen dolgoznom kellene mellette, azért próbálok még előre készülni is.
2015. márc. 12. 09:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre akarsz menni?
2015. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bírod fizetni a tandíjat?
2015. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az óráid 95%-a angolul lesz, szóval ennyi erővel akár tanulhatnád a timbuktui egyetemen is, annak a nyelve ez esetben pont nem érdekes. De ilyen előismeretekkel, én ezt feleslegesnek érzem (egyáltalán, miért döntöttél emellett?). A diplomád mellé én biztos, hogy még tanulnék egy-két ritkább nyelvet inkább nyelvészeti időpocsékolás helyett.
2015. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A Würzburg-i egyetemre fogok járni. Csupán 102 eurót kellett fizetni a szemeszterre, az semmi.
2015. márc. 12. 14:00
 8/12 anonim ***** válasza:
Anglisztikán alap, hogy beszélsz angolul, ott már nem angolul fognak megtanítani írni, olvasni, hanem rengeteg irodalom, történelem, nyelvészetes tárgyad lesz.
2015. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De a kollégium nem kerül pénzbe?
2015. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én itt éle a párommal, nekem nem kell koli.
2015. márc. 12. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!