Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni?...

Hova menjek tovább tanulni? (a többi lent)

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és mindenki mást mond hogy szakközép iskolába menjek vagy gimibe. Valaki azt mondja a gimivel csak elpazarlok 4 évet a semmire a szakközepben meg lesz szakmám és mehetek tovább azon az ágon. Valaki meg azt hogy a szakközép iskolánál többet tudok. (4,5-ös az átlagom a nyelv és a matek annyira nem megy.) Ha szakközép iskolába mennék akkor marketing-reklámügyintéző szakra. (előre is köszi a válaszokat)

2015. márc. 13. 18:40
 1/2 anonim válasza:
Nem aranybogaram, nem lesz szakmád a szakközépbe, csak akkor ha a 4 év után maradsz még néhány évet. De akár gimiből is átmehetsz oda érettségi után és ott folytathatod. A marketing-reklámügyintéző szak egy OKJ képzés, érettségi után jelentkezhetsz rá, akkor is ha abban az iskolában tanultál, ahova jártál, akkor is ha nem.
2015. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy többet tudsz a szakközépiskolánál? Ennél nagyobb baromságot se hallottam még. Teljesen más a kettő, a gimnázium lehet, hogy felkészít mondjuk egy orvosira, viszont annál nehezebb dolgod lesz egy közgazdasági szakon, szerintem nem kell részleteznem, hogyha amúgy a képességeid jók, akkor mekkora hátrányt jelent mégis, ha semmilyen szakmai ismerettel nem rendelkezel. Éppen ezért nincs olyan, hogy az egyik rosszabb a másiknál. Gimnáziumba általában nehezebb bekerülni, ez tény, ezért ott több okosabb, illetve nem is, inkább csak szorgalmasabb diák van, ami miatt (tévesen) jobbnak gondolják az emberek. De azért, mert teljesen más a képzés, miért kell körülbelül analfabétáknak gondolni a szakközépiskolásokat? Tessék, én is oda járok, úgy gondolom, hogy átlag feletti képességekkel rendelkezem, lehet, hogy nem sokkal, de ahhoz éppen elég, hogy az ország egyik legnagyobb nevű egyetemére készüljek.
2015. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!