Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OLKDA (képalkotó diagnosztika)...

OLKDA (képalkotó diagnosztika) Bsc elvégzése után van valami lehetőségem továbbtanulásnak pszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés

Mindegy hogy szakmai továbbképzés vagy mesterképzés alapján, de szeretnék azt is tanulni.


(tudom hogy ezzel jó sokat lehet keresni de pl könyveket akarok írni meg kutatni evolúciós pszichológia témakörben főleg)


Nem igaz hogy sehol sincs leírva egyértelműen hogy melyik BSC-vel hová lehet továbbtanulni



2015. márc. 13. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pszichológiát csak és kizárólag a Pszichológia alapképzés után tanulhatsz.
2015. márc. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első jól mondja. Az egyetlen lehetőséged pszichológia alapképzésre menni, utána pedig mesterképzésre.
2015. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

hmm akkor valszeg hobbinak marad meg a pszicho :S


ezt is szeretem amit most tanulok, pszichora nem is lenne elég pontom.


még arra vagyok kíváncsi hogy ha maradna 2 évem az állami finanszírozásból akkor azt ellehetne használni még egy BSC-re?

2015. márc. 14. 09:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, el lehet használni alapképzésre nyugodtan :)
2015. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért ne add fel.

Ha képalkotó közben elvégzel több pszichos törzs tárgyat, akkor ha jelentkezel alapképzésre, ezeket betudod fogadtatni, és így lerövidül a bsc képzés időd. Egy barátom így csökkentette le 3 félévre. Volt egy teljes éve, majd a következő félévnél már januárban diplomázott. :)

A lényeg, hogy a törzstárgyakat a mintatanterv alapján végezd el, és figyelj az elő követelményekre, így nem lesz gondod. Elfogadtatni pedig nem lesz nehéz, hiszen adott sulin belül vagy, így a tényleges tárgyakat a tényleges ott oktató tanárnál vetted fel.

2015. márc. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

miskolcin vagyok, de itt nincs pszichológia képzés. ami meglesz meglesz :S Ilyen biokémián, meg mikrobioszon stb. már túl vagyok, lehet ezek is vannak a tantervben.

ha lerövidül vagy 3 évre akkor elvégzem :D


köszi

2015. márc. 14. 21:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Biztosan van ott több tárgy is.

Ha nem is A, vagy B típusú, akkor menjenek a C típusúak.

Rengeteg olyan is van pl.: eu alapismeretek, vagy általános gazdaságtan stb stb ezeket csináld meg.

Nézd meg a kiszemelt iskolád tantervhálót, azon belül a tárgyakat, és ez alapján vegyél fel tárgyakat.

A bérezésük már annyi, mint a tanároknak, ha iskolai pszichológus, szóval már szerintem meg is lehet belőle élni, így ezért is megéri.

(lehet nem fog tetszeni, de szerintem életképesebb szakma, mint amit most tanulsz, mivel több fizetést kaphatsz, bár ha klinikai pszichológus akarsz lenni, vagy iskola, akkor rengeteget kell tanulnod, és saját zsebedből elvégezni rengeteg egyéb nem támogatott, azaz önköltséges szaktanfolyamot)

2015. márc. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a képalkotóval nagyon jól lehet keresni, és Budapesten lenne munkám is, eddig mindenki elhelyezkedett. szeretem is.


csak mellé még megfordult a fejemben hogy evolúciós pszichológus kutató leszek/könyvet írok.


Majd meglátom. amúgy ilyen eu alapismeretek meg gazdaság cuccot nem lehet felvenni abszolút

2015. márc. 15. 14:51
 9/11 A kérdező kommentje:

és megnéztem az egyik egyetem levelezősét, és van olyan egymásra épülő tantárgy ami mind a 6 félévben benne van.


6 félév egy levelezős

2015. márc. 15. 14:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem , hogy mindenhol van teljes képzéses egymásra épülő tárgy. Biztos van párhuzamos teljesítésre is lehetőség.

Nézelődj, töretlenül azt mondom, és ne add fel.


DE! Ha evolúciós pszichológus akarsz lenni (ami egy baromi jó tudományterület:) akkor mehetsz biológus képzésre is, és ott specializálódsz majd evolúcióra, és azon belül majd erre térsz rá, és így mehet majd a pszichó tanulás is.

Ugye ha szimpla pszichológus képzést csinálsz, akkor az evós része az elég idegen lesz, ezért jobb biológusról menni rá a pszichóra, tudod mint Bereczki Tamás:

[link]

"kutató biológusként végzett az egyetemen"


Hogy őszinte legyek én csak így látom értelmét evosszihóval foglalkozni, mert tényleg nem kötekedésből, de a szihós részről eléggé ezósan fogják fel ezt. Nem látják át, ami teljesen érthető, hiszen magát az evolúciót csak növénytan, és álattan ismeretében fogod teljesen átlátni.

2015. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!