Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önállóan körülbelül egy év...

Önállóan körülbelül egy év alatt fel lehet készülni az emelt szintű kémia érettségire úgy hogy jó eredményt is el tudjak érni?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok azzal hogy ez főként attól függ hogy mennyire akarom, mennyit készülök, illetve hogy milyen szinten vagyok most, de mégis kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Járjak esetleg külön tanárhoz? Ha igen, elegendő lenne a heti egy alkalom? Esetleg van valami tanulási tippetek (könyv, módszer, stb.) ? Köszönöm a válaszokat :)

2015. márc. 14. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Persze,bőven fel tudsz . Különtanár szerintem a számolások elmagyarázása miatt nem árt,heti 1,de nem is muszáj 1 évig végig járni hozzá,az elején elmagyarázza őket aztán te meg gyakorolsz otthon jóó sokat.Számolásokhoz a Villányi-Ötösöm lesz kémiából kell, a 70 kísérlethez a Czirók Endre-féle könyv,én az elméletet pedig a 9-10.osztályos Mozaikokból tanultam,meg egy másik szervetlen kémiás könyvből,de az sajnos nem kapható.:( Az összes eddigi emelt érettségit oldd végig,akár kétszer is !

Sok sikert,ha még kérdésed van írj nyugodtan.:)

2015. márc. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A tanulási utak egyénenként különbözőek, így nehéz tippet adni (magántanár vs. egyéni tanulás), de egy jó könyvet tudok ajánlani, nézd meg, hátha segít: [link]

Van hozzá érettségi feladagyűjtemény is.

2015. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én a saját bőrömön tanultam meg,hogy magántanár nélkül-nem mondom, hogy lehetetlen, de- nagyon nehéz. Én emelt biológiára készültem tanár nélkül végzősként, de hiába tanultam sokat egyedül, nem sikerült olyan vizsgát összehoznom, hogy felvegyenek (pedig a biológia magolosabb, mint a kémia). Most 1 évet itthon vagyok, a biológiát párhuzamosan csinálom a kémiával, novembertől kezdve 2 magántanárral, heti 2-3 órában és össze se lehet hasonlítani akkor és most mennyit tudok. Tapasztalatom szerint egy jó magántanárra megéri befektetni.
2015. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én július óta készülök önállóan kémiából és bőven elegendő ennyi idő...még a fele is, sőt a negyede!

Teljesen tanár nélkül készültem fel a Villányi féle tankönyvből és az Ötösöm lesz könyvekből, valamint a Mozaikos összefoglalóból.

Ennyi idő tanulás után az előző évek érettségi feladatsorait 80-90%-osra írom.

Tehát ha alaposan átrágod magad a könyveken, nincs szükség magántanárra. Tény, hogy egyszerűbb, de ha van bőven időd és nem akarsz erre pénzt kiadni, akkor szerintem felesleges.

2015. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én már jóval ezelőtt érettségiztem, nem vagyok jártas a tankönyvekben, de kémia emeltet szeretnék csinálni a jövőben. Meg tudnátok írni pontosan szerzővel és címmel, hogy mely könyvekből érdemes tanulni, amiben jó eséllyel minden benne van? Egyedül az Ötösöm lesz kémiából könyvet ismerem. Esetleg linket tudtok mutatni a többihez? Köszönöm előre is, ha valaki olvassa és segít! :)
2015. jún. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Biosz:

[link]

Kémia:

Mozaikos

[link]

Villányi

[link]

2015. jún. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Már nyilván túl vagy rajta, nem is biztos, hogy olvasod ennyi idő után. :) Hogy sikerült?
2020. máj. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!