Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatikai szak ami...

Milyen informatikai szak ami könnyü az egyetemen, de jól keresnek? Mit csinál egy informatikus. Lány milyen informatikai ággal foglalkozhat minél van esélye?

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 17:27
 1/4 anonim válasza:
100%

olyan ággal foglalkoz ami érdekel. a programozok elég keresettek, de elég gáz a kezdő programozoknak,mert megnézed az álláshirdetéseket mindenhol 3év gyakorlatott kérnek.

ami könnyü? én szerintem programozni könnyü és jó,de mindenki a környezetembe azt mondja hogy nehéz és utalának. 100ból talán 1 ember értet velem egyet. szóval ez hogy könnyü valami az egyéni megítélés.

2008. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
70%
Sztem ha azt sem tudod mit csinál egy informatikus, akkor ne ebben a szakmában gondolkodj.Ez nem iylen egszerű,h hú,de jól keresnek,akkor annak tanulok.
2008. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Informatikust úgy fordíthatnánk, mint szoftver mérnököt, ezzel szemben a villamosmérnök meg pedig a hardvermérnök. Persze vannak átfedések, de az informatikus szakmai nagy részét a szoftverfejlesztési munka teszi ki. Enneg a tudományágnak rengete része van, úgy mint pl. az orvostudománynak is: lehetsz belgyógyász, szemész, gégész, sebész, stb.stb.

Csak az informatikán belül nem ennyire egyértelműek a felosztott területek. De a szoftverfejlesztésen kívül lehet foglalkozni gépek, rendszerek, hálózatok üzemeltetésével (rendszergazdsai tevékenyég), illetve egy konkrét területre specializát munak pl. az adatbázis adminisztrátor, hálózati adminisztrátor, rendszeradminisztrátor. De általában nekik is a programozást valamilyen fokon művelniük kell a napi feladatok elvégzéséhez (szkriptek írásával).

2009. júl. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2009. júl. 16. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!