Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1995-ös érettségivel érdemes...

1995-ös érettségivel érdemes jelentkeznem egyetemre vagy főiskolára?

Figyelt kérdés

Milyen lehetőségeim vannak, ha szeretnék továbbtanulni, igen, most harmincvalahány évesen, gúnyolódók kíméljenek!

Érdemes-e főiskolán próbálkoznom, levelezőre vagy inkább valami okj-s képzést keressek, oda felvételi nélkül is bekerülhetek?


2015. márc. 15. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gúnyolódnék, de nem értem a kérdést. Mégis mit számít, hány éves az érettségid? Vagy arra akarsz utalni, hogy azóta csak felejtettél?
2015. márc. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, hogy felejtettem. De a pontszámításra gondoltam konkrétan, ilyen esetekben hogyan működik?
2015. márc. 15. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:

A pontszámításról a felvi.hu-n tudsz tájékozódni. Alapvetően az osztályzatokat számítják át százalékra a lehető legkedvezőbb módon (5-ös: 100%, 4-es: 79% stb.). A többi részlet az adott szaktól a is függ.


És nem azt vetettem fel, hogy felejtettél-e, hanem hogy CSAK felejtettél-e, vagyis azóta nem tanultál újat sem.

2015. márc. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha régi érettségid van, akkor egy 5-ös 100%-ot, egy 4-es 79%-ot, 3-as 59%-ot és egy 2-es 39%-ot ér. A régi típusú érettségi középszintű érettséginek felel meg. Innentől az átszámítás pontokra ugyanúgy megy, mint az újabb érettségiknél. Például ha van két 5-ös (100%-os) érettségid, lehetőleg abból a két tárgyból, amit továbbtanulásnál kérnek, van 400 pontod.
2015. márc. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jók az érettségi eredményeid (a szakhoz szükséges 2 tantárgy eredménye 4-esnél nem rosszabb), akkor jelentkezz.
2015. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!