Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » FONTOS! Hogyan döntenétek a...

FONTOS! Hogyan döntenétek a helyemben? Kergessem az álmomat vagy nem éri meg? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy lassan döntenem kéne, milyen szakra menjek és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. 16 éves lány vagyok, kedvenc tantárgyaim az angol és a történelem, nagyon szeretek fogalmazásokat írni és előadásokban szerepelni, fellépni. Jól megy még a német és a matek is, bár nem tudom elképzelni magamat, hogy ezzel foglalkozzak. Szabadidőmben olvasok, sokat sportolok és még többet nézek sportokat. Ilyenkor vagyok igazán elememben, sokszor éjszaka is felkelek, ha valami fontos sportesemény van. Nézek focit, technikai sportokat, teniszt, kézilabdát, úszást, kajakot, minden olimpiát és világversenyt. Nagyon szeretek utazni, bár erre sajnos még nem volt túl sok lehetőségem. Már egészen kiskorom óta az az álmom, hogy egyszer majd sportújságíróként tevékenykedhessek. Ehhez szerintem a kommunikáció és médiatudomány szakra kéne jelentkeznem, erről azonban nagyon rossz kritikákat hallottam és úgy tudom, hogy nagyon nehéz vele elhelyezkedni. A másik lehetőség a kereskedelem és marketing szak lenne, ami szintén érdekel, de közel sem annyira mint az első lehetőség. Ezzel a szakkal viszont a szüleim által szinte biztosan el tudnék helyezkedni, hiszen ők is közgazdászok. Szerintetek érdemes kockáztatni vagy menjek a biztos megélhetésre?

Köszönöm, hogy végigolvastad és előre is köszönet minden válaszért.



2015. márc. 16. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kergesd. Az ember akkor boldog, ha a saját életét éli, nem a másét, örök hiányérzet maradna benned, ha lemondanál róla, mert a szüleid döntenek helyetted. De addig még sok víz lefolyik a Dunán, most éppen korlátozzák a kommunikáció szakot, de nemcsak ilyen diplomával lehetsz újságíró, hanem gyakorlatilag bármilyennel, csak dolgozni kell a szakmában már tanulás közben is. Ha igazán tehetséges és állhatatos vagy, megtalálod a lehetőségeket, lehet jelentkezni diákként is újságíróképzésekre, vannak országos diáklapok, ahol aktívan tanulhatsz (DUE). Ha nem jön össze a munka, levelezőn később is el lehet végezni a kereskedelem és marketinget.
2015. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen azzal célszerű foglalkozni ami érdekli az embert, mert azzal fogod tölteni életed nagyon nagy hányadát.


Sportújságíró nem feltétlenül a kommunikáció és médiatudomány szak után lesz az ember,bár az kétségtelenül hasznos hozzá.


[link]


Fontos lehet, hogy a sporthoz is érts és ebben segíthet a Testnevelési Egyetem egyik-másik szaka:


[link]


Talán két ilyen szakot párhuzamosan is lehet vinni és akkor jobb esélyeid lehetnek.

2015. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ne menj kommedia szakra


fejleszd a nemet tudasod

ha megtanulsz felsofokon nemetul sosem lesz elhelyezkedesi gondod

2017. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!