Főiskola felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki hogyan kezdett bele, illetve hogyan vitte véghez?

Ugyan nekem ez még odébb van, először is újra szeretnék pár tantárgyból érettségizni, meg igazából azt sem nagyon döntöttem el, hogy milyen szakra. Igazából nem úgy gondolkodom, hogy mi az amit szívesen csinálnék, hanem amivel nagyobb esélyem van normális munkát kapni, normális fizetéssel. Tudom egyeseknek ez nem értelmezhető, de én már megfordultam annyi legalja munkahelyen, annyi megaláztatást el kellett viselnem, hogy szívesen mennék el pl. bölcsésznek. Tehát nem szórakozásból mennék továbbtanulni. Szóval az is érdekel, hogy szerintetek, mik azok a szakmák amik keresettek. Persze 5 év múlva változhatnak a dolgok...


Felnőttet értem mondjuk a 25 év felettieket.



2015. márc. 20. 18:49
 1/8 anonim válasza:
Anyukám 48 évesen állt neki főiskolának, amit 4,5-ös átlaggal el is végzett, úgyhogy csak hajrá!
2015. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Simán!

Nem fogom 10 oldalon keresztül ecsetelni, hogy miért vágj bele, hisz már jól döntöttél.

De egy percig se foglalkozz azokkal, akik az ellenkezőjét mondják!

Sok sikert!

2015. márc. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan munkát szeretnél, amivel biztosan el tudsz helyezkedni jó fizetéssel, akkor gépészmérnök vagy programtervező informatikus. Mocskosul nehéz mindkettő, egy másodpercig sem bizonygatnám az ellenkezőjét... viszont Európa-szerte hiányszakma mindkettő. Bejutni -főleg vidéki főiskolákon, egyetemeken- még csak nem is annyira nehéz, de a bent maradásért küzdeni kell. Hajrá!
2015. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"...hogy szívesen mennék el pl. bölcsésznek. Tehát nem szórakozásból mennék továbbtanulni."


A bölcsészet pont, hogy szórakozás.

Amihez nem kell reál tárgy, vagy csak érintőlegesen foglalkozik reál tárgy(akk)al, azt ki is húzhatod a listáról.


Informatikával nem nagyon tévedhetsz, a mérnöki és a gazdasági szakok között viszont akadnak bőven amik nem sok mindenre jók.

2015. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

AZ utolsó kettővel egyetértek.


Mikor megláttam, hogy bölcsész és hogy jól fizető és könnyű elhelyezkedni... Ez ilyen ellentétes dolog.

2015. márc. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sidel ***** válasza:
Bölcsésznek ne menj. Informatikusok jól keresnek és keresik is őket itthon és külföldön egyaránt. Most felnézel egy álláskereső honlapra tuti találsz kismillió informatikai állást.
2015. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, és biztatást!


Elnézést, kimaradt a NEM szó a "szívesen mennék el pl. bölcsésznek" mondatból. :) Tisztában vagyok vele, hogy ilyen képesítéssel nagyon nehéz munkát találni, ezért nem is érdekelnek a hasonló szakok.

2015. márc. 22. 00:36
 8/8 anonim válasza:
Szia kedves kérdező. Na hogy ment? Sikerült? Milyen szakot választotál?
2022. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!