Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Te jelentkeznel ez esetben...

Te jelentkeznel ez esetben erdelyi orvosi egyetemre, vagy mindenkeppen "otthon" igyekeznel bejutni?

Figyelt kérdés

Otthon azert van zarojelben, mert mar most is kulfoldon elek, hogy hol az nem lenyeges, de nyugati orszagban. Tehat nem beszelem anyanyelvi szinten a nyelvet, ami foleg a felvetelinel hatrany, mert felsofokon mar beszelek, de nyilvan minden "szakszot" nem ismerhetek.


Innen sokan mennek Romaniaba, de en meg azt se tudnam megfizetni, csak a felig magyar felig roman kepzest, romanul nem tudok, de menet kozben megtanulhatnek, bar miota kulfoldon elek, tudom, hogy ez nem olyan egyszeru, mint amilyennek latszik. Allamvizsgazni is romanul kellene. Viszont szerintem felvennenek, ami azert fontos, mert mar 27 vagyok es no.


Most 3 lehetoseg kozul valaszthatok:


1. Itt maradok es igyekszem itt bejutni, de itt sokkal nehezebb bejutni, mint otthon. Igazabol mar jelentkeztem is, inkabb a kerdes, hogy jelentkezzek e mashova is jovore vagy talan meg iden is ha belefer, vagy csak itt probalkozzak. Lehet mar iden felvesznek, lehet jovore, de az is lehet, hogy csak azutan, a lenyeg, hogy mar eldontottem, hogy barmi legyen is, csak az orvosira akarok jarni. Eddig mashova jartam, azert jelentkeztem oda ahova, mert gimiben eleg csunyan lebetegedtem es az elvette mindentol az onbizalmam. Kevesebbnek hittem magam az atlagnal, mostanra jutottam el odaig, hogy jelentkezzek. Biosz, kemia erettsegim nincs es bar szerettem mindigis nyilvan ennyi ido elteltevel a tudasom nagyjabol a 0-val vetekszik, vagy vetekedett kb 4 honapja napi 8 oraban tanulom.


2. Magyarorszagon jelenetkezem, de ezt kezdem elvetni a tanulmanyi szerzodes miatt. Lehet otthon ragadnek, amit lehet nem bannek, viszont akkor is ott a teher az ember vallan, hogy mit tudom en lebetegszik, nem teljesit jol es fizetheti vissza a tandijat.


3. Elmegyek Romaniaba, ahol felvennenek, viszont eleg kemeny sztorikat hallok az itteniektol pedig ok angolul tanulnak. Lehuzzak oket rengeteg penzzel stb stb.


Minden erdemleges valaszt szivesen fogadok!


2015. márc. 22. 18:17
 1/1 A kérdező kommentje:
Mielott valaki felreertene, nem a felveteli alol akarok kibujni, pusztan a felveteli idoigenyessege miatt mennek el, ha elmennek, viszont lehet utolag valna ez karomra.
2015. márc. 22. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!