Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak vélemények?

Pszichológia szak vélemények?

Figyelt kérdés
Gondoltam,hogy megcsinálnék mégegy alapképzést, és alapvetően a pszichológia érdekel. A bsc mennyire nehéz? Tudom,hogy mindenkinél más jelent a nehéz, így elég relatív,de tapasztalatokat,véleményeket meghallgatnék.

2015. márc. 24. 19:05
 1/8 A kérdező kommentje:
És az igaz,hogy ott a képzés végén nincsen szakmai gyakorlat?
2015. márc. 24. 19:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A képzés SORÁN van szakmai gyakorlat. Pszichológia szakos hallgató vagyok, írj nyugodtan üzenetet. :)
2015. márc. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alapképzésen nálunk nincs szakmai gyakorlat (ELTE).

Egyébként kérdező: itt az a legfőbb kérdés, hogy mit akarsz vele kezdeni. Elég sok meló van vele, sokat kell tanulni, szakirodalmakat olvasni stb., és ha csak úgy hobbiból érdekel a dolog, lehet, hogy hasznosabb egyetemi kereten kívül, magadtól hobbiból olvasgatni néhány könyvet. Az alapképzés önmagában semmire sem jogosít fel, még csak pszichológus végzettséget sem ad. Egyetlen "haszna", hogy ez kell a mesterképzésre való jelentkezéshez.

2015. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja,hogy akkor a végzés után nem tevékenykedhetsz pszichológusként vagy mi? Én nem hiszem,h erre lenne vmilyen szabályozás, vagy mégis?


Igazából inkább hobbi szinte érdekelne, de sose lehet tudni,h mikor jönne jól, pl. mostanában egészesen véletlenül bukkantam egy álláshirdetésre, amit a lakóhelyemen hirdettek meg pszichológusnak, stb.

2015. márc. 24. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetsz pszichológus az alapképzés után. Viselkedéselemző leszel hivatalosan.
2015. márc. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De miért nem lehet? Van erre törvényi szabályozás? Vagy csak "nem elegendő a tudás"?
2015. márc. 24. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben nem elegendő a tudás, három év alatt nem lehet elsajátítani annyi mindent. Nem kapsz pszichológus végzettséget, tehát konkrétan a diplomádba sincs beleírva, hogy ilyen-olyan pszichológus vagy, csak annyi, hogy viselkedés-elemző, ezzel a végzettséggel azonban szinte sehol nem fogsz tudni dolgozni. A mesterképzéses diploma már használható, de sok esetben még ezután is plusz képzések kellenek ahhoz, hogy azt csináld, amit egyébként szeretnél. Második körben törvényi szabályozása is van, igen. Csak bizonyos végzettségekkel és papírokkal lehetsz jogosult bizonyos feladatokat ellátni, bizonyos munkakörökben dolgozni. Elég komoly etikai vonatkozásai is vannak ezeknek a dolgoknak, már az egyetem elkezdésekor aláíratnak veled egy papírt, mint pszichológushallgatóval, akire ezek és azok a szabályok vonatkoznak, amikről azt nyilatkozod, hogy betartod őket.


Tehát ha csak egy alapképzést akarsz csinálni, hogy legyen esetleg még egy végzettséged, vagy tudásod másban, én nem ezt ajánlom. A pszichológia egy életen át tartó tanulás, komoly elköteleződés kell hozzá, rengeteg idő, rengeteg pénz.

2015. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha alapképzéssel lehetnél pszichológus, minden második hülye az lenne.
2015. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!