Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezőgazdasági és élelmiszeripa...

Mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök, vagy gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a két szakról? Esetleg aki benne van valamelyikben, írna pár sort? Vagy, hogy mégis mire számítsak? Kezdő fizu, egyetemi szenvedés, melyik könnyebb-nehezebb, stb.. Ezt a négy szakot jelöltem meg, idén felvételizek:


1. Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök, Szeged

2. Mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök, Szeged

3. Környezetgazdálkodási Agrármérnök, Debrecen

4. Mezőgazdasági mérnök, Debrecen


Mit gondoltok?



2015. márc. 29. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök alapvetően egy gazdasági szakember, sok gazdasági tantárgyad lesz értelemszerűen, mint pl közgazdaságtan, vállalkozási ismeretek, menedzsment, egy kis jog stb. megfűszerezve persze vidékfejlesztési ismeretekkel. Ez a szak tkp. nem mérnöki szak, csak a nevében, sokkal inkább egy gazdasági szakember. Gondolom leginkább önkormányzatoknál tudsz vele elhelyezkedni, esetleg máshol a közszférában. Fizetésről sajnos nem tudnék mit mondani. Bekerülni lehet kicsit nehezebb, mert népszerű szak, viszont elvégezni már nem nehéz.

A mezőgépész ezek közül szerintem a legnehezebb, hiszen igazi műszaki/mérnöki szakma. A gépészeti ismereteken felül mezőgazdasági és élelmiszer ipari tárgyaid is lesznek. Erről a szakról kb. 50% kihullik, könnyű bejutni, nehéz bennmaradni. Kezdő fizu kb. nettó 180E-220E-ig, függ a beöltött állás milyenségétől, meg a cégtől is (meg persze nyelvtudástól is).

A környezetgazdálkodási AM-ről sajnos nem tudok mit mondani.

A mezőgazdasági mérnök az igazi agrármérnök (agronómus), aki a természettel foglalkozik főként (növénytermesztés, talajművelés, növényvédelem, állattartás, állattenyésztés.) Szerintem könnyebb mint a mezőgépész, és nehezebb, mint a GVAM. Biológiai és Kémiai ismeretekre van szükség, és állítólag elég magolós szak. Kezdő fizu (szerintem) olyan nettő 130E-160E-ig

2015. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*gazdasági szakember leszel


Amúgy ezeket általánosságban írtam, nem az adott egyetemre nézve, mert ezeket az egyetemeket nem ismerem. Intézményenként is lehetnek más jellemzők persze.

2015. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2015. ápr. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!