Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, matek-fizika...

Mit gondoltok, matek-fizika szakos tanárnak érdemes mennem, vagy inkább számítástechnikára? Melyikkel érvényesülnék jobban munkahely szempontjából?

Figyelt kérdés

Célom nem a gazdagság, csak, hogy legyen egy munkám, még ha 70 ezerért, az is jó, csak ne 22 ezer forint legyen.

Az utóbbi időben rájöttem, hogy a reál tárgyakat azért nem értettem soha, mert nem mindegy milyen a könyv, amit használok, azaz mennyire világos és érthető, valamint milyen a tanár. Arra is rájöttem, hogy ezektől a tárgyaktól ne várjam azt, hogy elolvasom, mint egy egy szerű életrajzot és azonnal megértem. le kell ülni gondolkodni és tanulni. Azonban érdekes, hogy ha a matematikát és a fizikát egy szer megértem, és letudom vezetni soha nem felejtem el, és könyv nélkül is az eszembe van, mert értem az összefüggéseket? De egy humán tárgyat hamarabb elfelejtek. De könnyebben és gyorsabban tanulom, a matek-fizika-infóhoz sok idő kell. Egy baj van: színtévesztés, de az alapszíneket látom. Köszönöm előre is a tanácsokat.



2015. ápr. 2. 14:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Helyesírásért bocs, néha melléütöttem.
2015. ápr. 2. 14:48
 2/4 Tom Benko ***** válasza:
A háromnak együtt is van értelme. Fizikatanárként mondjuk vadászni fognak rád az iskolák, csak lehet, hogy a kis óraszám miatt több helyen is fogsz tanítani.
2015. ápr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszonom szépen.
2015. ápr. 3. 11:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tanítani akarsz, matek-fizika tanárként tutifix, hogy lesz állásod. Még válogathatsz is. A fizetésed viszont nem lesz sok.

Informatikusként sokkal nagyobb versenyt kell vívnod az állásokért, viszont jó kétszer-háromszor magasabb fizetést kaphatsz.


Azt is gondold meg, hogy a tanári hivatás egy életpálya, ami nem elsősorban a matekról, fizikáról és informatikáról szól, hanem a gyerekekről. Fontos, hogy úgy menj tanárnak, hogy elsősorban a gyerekek érdekelnek, és nem a matek vagy a fizika.

2015. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!