Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mezògzdasági és élelmisze...

Mezògzdasági és élelmiszeripari gépészmérnök felsőoktatási szakképzéséről milyen további lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Például az Óbudai egyetemre, alap-, vagy mesterképzésre átvesznek, miután elvégeztem ezt a szakot? Melyiket lenne érdemes megjelölni? Környezetmérnöki vagy gépészmérnöki? Melyikre nagyobbak az eséllyek?


Előre is köszönöm. Csak komoly válaszokat szeretnék!!!



2015. ápr. 2. 17:01
 1/4 A kérdező kommentje:
*mezőgazdasági ---> csak siettem:$
2015. ápr. 2. 17:05
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha az Óbudai Egyetemre akarsz menni, akkor felesleges előtte egy mezőgépész OKJ-s szakmát tenned, anélkül is mehetsz oda, persze csak alapképzésre, a mester az csak az alap után van. Amennyiben ez a mezőgépész FSZ agrár képzésnek és nem műszakinak számít (a mezőgépész BSC az pl. agrárnak), akkor még plusz pontot sem ér a felvételinél, mivel a sima gépészmérnöki képzések műszaki képzésnek számítanak.

A környezetmérnök és a gépészmérnök között elég nagy különbség van, arra menj, amelyik jobban érdekel (bár úgy tudom a gépész keresettebb).

Hogy melyikre nagyobbak az esélyeid? Az az adott egyetemtől, és az oda jelentkezettek számától, illetve a hozott pontjaidtól függnek. Nézz régebbi felvételi ponthatárokat, kiindulásnak jó.

2015. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszt. Természetesen a környezetmérnöki érdekel jobban, mert arra is adtam be a jelentkezèsem, illetve màr egy emelt biosz érettsègim is van.

A mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök az egy màsik lehetősèg, ès igen agrár képzêsi terület. Akkor onnan fok-ròl, csak agrár képzèsi területre lehet tovàbb menni?

2015. ápr. 7. 09:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Mehetsz másra is, csak szerintem nem fog plusz pontot érni a felvételinél (kb. 25 pont lehet), de valahol szerintem nézz ennek utána.
2015. ápr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!