Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzek egy fizetős OKJ...

Ha elvégzek egy fizetős OKJ tanfolyamot, akkor utána már nem járhatok ingyenesre?

Figyelt kérdés

Lehet primitív a kérdés, de szeretném, ha valaki felvilágosítana, hogy is megy ez az OKJ-s dolog. :D

Még csak egy érettségim van és ha jól tudom, az első szakma megszerzése ingyenes 2 éves nappali/esti képzés esetén. Ha ehelyett először elvégzek mondjuk egy néhány hónapos költségtérítéses OKJ-s tanfolyamot, akkor már nem élhetek az ingyenes iskolarendszerű képzéssel ?



2015. ápr. 3. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha 21 éves korod előtt fejezed be, akkor az első van ingyen.
2015. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a 21 éves korhatár csak a nappali képzésre vonatkozik, nem ?
2015. ápr. 3. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, arra. A többin nincs ilyen.
2015. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De az estire is van egy kis kedvezmény, ha első szakma. Persze egyébként nem egy karrier egyik se, talán csak a szakács, cukrász meg ilyenek, de ilyen kereskedő üzletvezető meg pénzügy-számviteli manager semmit nem ér.


főleg hogy 2 év egy okj akkor már diplomát lehetne szerezni

2015. ápr. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igaz, nagyon sok bóvli képzés van, de úgy gondolom az egészségügyi szakmák nem éppen ezek közé tartoznak. Legalábbis remélem.
2015. ápr. 3. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:
nem, de ott is érdemesebb az egyetem
2015. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"főleg hogy 2 év egy okj akkor már diplomát lehetne szerezni"

Megnézném én, hogy 2 év alatt ki végzi el az egyetemet.


"ott is érdemesebb az egyetem"

Orvosnak igen, de ápolóból inkább az okj-st veszik fel dolgozni, mert nem kell neki annyit fizetni. A lakóhelyemhez közeli korházakban is csak okj állás van. Egyedül

Pesten láttam diplomást. Az egyetem ellen szól az is, hogy vagy nem kevés pénzért végzed el költségtérítésesen vagy pedig vállalod röghöz kötést. Az itteni bérekből

ugyan vissza nem fizeted egyhamar a tandíjat. Diplomás képzéssel kezdeni csak akkor érdemes, ha külföld a cél.


"Igaz, nagyon sok bóvli képzés van, de úgy gondolom az egészségügyi szakmák nem éppen ezek közé tartoznak. Legalábbis remélem."

Nem bóvli az eü okj. Fogászati asszisztens, mentőápoló gyógyszertári asszisztens mind okj-s szakma. A legtöbb ápoló is az. Nem hinném, hogy ezek bóvlik. Egyébként

a mérlegképes könyvelő, logisztikus, cukrász, szakács, pék sem az.

2015. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!