Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Emelt biológia és...

Segítség! Emelt biológia és kémia érettségire milyen könyvből készüljek?

Figyelt kérdés

Valami konkrétat szeretnék (a mozaikos tankönyveket nem szeretem)....esetleg ez a könyv a biológiához jó ? [link]

Debrecenbe szeretnék menni orvosira, kérlek segítsetek!



2015. ápr. 6. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Remélem nem májusban érettségizel...:)

Kémiából mindenképpen a villányis könyveket (könyv, mf., Ötösöm lesz kémiából) ajánlanám. Ezt a biosz könyvet, amit linkeltél nem használtam soha, de hallottam róla jó véleményeket. Sok sikert!

2015. ápr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy is:D még van pár évem, de el kell kezdenem hamarabb. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Szép estét!
2015. ápr. 6. 00:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ebből a könyvből készülök, szerintem nagyon jó :) Úgy csinálom, hogy ebből megnézek kétszer egy témakört, utána pedig elolvasom a többi forrásból, végül ismét ezt olvasom el, majd jegyzetet írok néhány oldalanként abból, amire emlékszem.

Az egyik SOTÉ-s srác kidolgozta a követelményrendszert és feltette a netre, az sem rossz, bár ez picit megbízhatóbb, alaposabb forrás. Ha beírod a googleba, hogy Nagy Etele, rögtön kiadja :)

Meg bioszból van nekem egy feladatgyűjtemény, a nagy zöld, a középsulis tanárom eszméletlenül jó anyagokat adott abból, meg még van egy tankönyvem, ami sajna nagyon ritka, gimiben lehetett rendelni évekkel ezelőtt.


Kémiából a Villányi mindenképpen, én mozaikos tankönyvekből, illetve előkészítős könyvből készülök még, valamint Ötösöm lesz.


Én egy év múlva megyek egyébként érettségizni :)

2015. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod, sokat segítettél! :)
2015. ápr. 6. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, én most érettségizek. Próbaérettségik alapján a bioszomat 75-80 körül, kémiám 90 felett szeretném írni. Kémiából remek tanárom van, gyakorlatilag könyv sem volt még a kezemben olyan jó vázlatot diktált, számolásokat ő diktálta, azonban az Ötösöm leszből volt néha számolás, ott hasonlóan jók vannak. Elmélethez a régi Boksay-féle könyvek a legjobbak, de nagyon nehéz beszerezni őket, nekem is csak antikváriumból vannak meg. Biológiából nekem megvan ez a könyv, de szerintem csak egy váznak jó, olyankor jó hogyha a tanár még nem magyarázta el és pl. elsőre kínai a mozaik. Utána viszont muszáj lesz abból tanulnod, sokszor ottani ábrából van feladat az érettségin is. Kicsit furán felépített könyv, illetve néhol hiányos, néhol túl részletes, de szerintem egy igazán jó érettségihez több könyvből kell tanulni. (Sebőkné is jó mellé még)
2015. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

hali!

Én bioszból oktv döntős voltam, ami ajánlani tudok az [link] ez a könyv sorozat, könyvtárakba szokott lenni. az elmélet részletes(lehet sok is) de a több tudás sosem árt. A linkelt könyvet nem ismerem.

Kémiához én is az ötösöm lesz kémiábólt, meg a nagy villányi könyvet (felkészítés a 2 szintű érettségire talán?) valamint [link] ebbe benne van minden ami a villányiből hiányzik és még szép képek is vannak benne. a villányi vázlatos, a mozaikos meg jó részletes.

2015. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biológiára:

- Az általad linkelt könyv mindenképpen jó, de nem elég.

- Dr. Berend Mihály 4 kötetes biológiáját tudom ajánlani, nagyon részletes, alapos tudást ad. De ha megnézed a követelményrendszert, ez a könyv több információt tartalmaz, mint amire szükség van. De az nem baj:)

- Ezek után oldd meg végig a Szerényi-féle Nagy biológia feladatgyűjteményt.

- Szóbelire ajánlom a 130 tétel biológiából című könyvet. (Jó,ha már az írásbeli előtt is elolvasod:))


Kémiára:

- Mozaik kiadó, Kémia 11-12, érettségire készülőknek (+ feladatgyűjtemény)

- Mozaik kiadó, Kémia 10, Szerves kémia (Az előző összefoglaló könyvben ez a rész nem részletes)

- Ennyit kellene tudnod kémiából

- Villányi: Kémia a kétszintű érettségire (munkatankönyv)

- Villányi: Ötösöm lesz kémiából

De ha nem szereted a mozaikos könyveket, helyettesítsd azokat is Villányis könyvekkel, én nem tudok nyilatkozni róluk, a felsorolt könyvekből tanultam.

2015. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!