Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbőzik a szakiskolai...

Miben különbőzik a szakiskolai szakács és a középiskolai?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok most és gépészetre járok. Szeretnék szakmát váltani a matek miatt, mert az nagyon nem megy.

Most a középiskolai szakács miben tér el a szakiskolaitól?

Szerintem a matek miatt szakiskolába megyek. És szakiskolában lehet érettségizni?

És ilyen mezei szakács lennék azt mondta az osztály társam, ha kereskedelmi vendéglátóis suliba mennék.(azt mondta van egy speciális séf képző suli). Szóval, hogy lehetnék séf? Azt is mondta, hogy a séfeknek külön specialitásuk van. Pl. Fagylaltos séf, mártásos, fagyasztott cuccokal foglalkozó. Vagy ez hogy van? nem igazán tudom itt szeretnék utána járni.


És Pest megyében ajáljatok iskolát csak!


És ha van szakiskolában is érettségi az felér egy középiskolaival?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.



2015. ápr. 13. 08:11
 1/1 anonim ***** válasza:

A szakiskolában nincs érettségi, a középiskolában van. A szakmai képzés (tananyag) ugyanaz, persze színvonalbeli különbségek vannak az iskolák között.


Először a szakács szakmát kell megszerezni, ott általánosan mindent tanítanak, szakmai alapokat. Ezután sok gyakorlással és sok év tapasztalattal lehetsz séf (főszakács). Illetve szakosodhatsz bizonyos területekre, de ezt leginkább magán úton tudod megtanulni, nem közoktatás keretein belül.

2015. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!