Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban tanuljak...

Milyen irányban tanuljak tovább? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Átlagos tanuló vagyok, sajnos úgy alakult, hogy nem vettek fel az 5osztályos gimnáziumba, így gazdasági szakközépbe járok. Jövőre leszek végzős, a tanulmányi eredményem 4 egész felett van, mégsem érzem hozzám közel állónak egyik tantárgyat sem.

Lassan döntenem kellene, hogyan tovább.

Irodában tudom elképzelni magam (pl okmányirodában ügyintéző), vagy esetleg hivatali dolgozóként.

Milyen főiskolát/szakot választhatnék, ami ehhez kapcsolódik?


2015. ápr. 18. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

akkor te még általánosba jársz,ha jól értelmezem?

érettségizz le először.szakmát érettségi után könnyebb szerezi.van még időd eldönteni mit.

2015. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tényleg hülyén van fogalmazva.

de a kérdező már 11.-es.


kérdező: akár OKJ tanfolyammal is tanulható az ilyesmi.

én inkább elmennék könyvelőnek a helyedben. meg tanulnék informatikát, hogy legyen arról is papírom, meg nyelvet.

a legjobb, ha megnézel álláshirdetéseket. ott mindig leírják, hogy mi az elvárás, mi jelent előnyt. úgy alakítsd, hogy azoknak meg tudj felelni a jövőben.

amíg tanulsz, addig is menj majd diákmunkára vagy gyakorlatra ebben az ágban. mert tapasztalat nélkül nem kellesz majd sehova.

2015. ápr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pedig ennél érthetőbben nem tudom megfogalmazni.


Nyelvvizsgára készülök most, remélhetőleg az meglesz, viszont csak többre mennék egy főiskolai végzettséggel.

Köszönöm a válaszokat!

2015. ápr. 19. 09:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Irodai/okmányirodai munkához elég az OKJ.
2015. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, köszönöm!
2015. ápr. 19. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!