Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen teljesítmény kell...

Milyen teljesítmény kell orvosira való bejutáshoz? (bizonyítvány, érettségi) (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy bioszból és választási lehetőség szerint fizikából vagy kémiából emelt érettségit kell tenni. De azoknak hány százalékosnak kell lennie vagyis hanyasnak? Illetve csak az utolsó két év (11-12.oszt) év végét nézik? Hanyas a minimum és mely tantárgyakat veszik figyelembe? Biosz-kémia-fizika csak? Illetve, ha estin végzem el az utolsó két évemet, akkor ha megvan a minimum jó jegyem, akkor sincs esélyem? Kiket vesznek fel államilag finanszírozottra? Van még ilyen vagy lesz egyáltalán 2016 szeptemberében? (akkor tudnám kezdeni, ha felvesznek) Milyen pluszpontokat kell szerezni a esélynöveléshez? Illetve melyik a legjobban fizető női orvos állás? A legjobban fizetőről a sebészeket hallottam, de nők nem nagyon tudom, hogy végeznek e ilyet, plusz édesapám sem lehetett sebész, pedig az akart lenni, mert remeg a keze, ezáltal ezt örököltem én is. Nagyon szeretném a segítségeteket kérni. Sajnos hallottam olyan orvostanhallgatóról, ismerőseimtől, hogy a kezdő fizetése diploma után 80000Ft volt. Ez általános? Mindenki így kezdi? Hol érdemes dolgozni illetve milyen lehetőségek vannak kórházon kívül? Ez három kérdés, elnézést, de nagyon szeretném tudni a válaszokat. Sajnos apukám már nem él, hogy megkérdezhessem tőle, meg ő már nagyon régen végzett. Köszönöm, hogy végigolvastad.

2015. ápr. 21. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

1. NAGYON jó jegyek kellenek.

2. Nem árt egy kis hátszél sem.

3. Olyan nincs,hogy "női orvos állás."

4. Idehaza reális sajnos a kezdő 80-100. :(

5. Kórházon kívüli melóhelyek:mentők,idős otthon,orvosi ügyelet,suli,melóhelyek üzemorvosa,gyógyszerügynök azaz orvoslátogató.Persze ezek szakvizsgával.


Nyugaton az egyik legkeresettebb a sebész,radiológus,aneszteziológus.


Idehaza csak a maszek éri meg,de oda QURVA sok pénz kell,rendelőre,felszerelésre,engedélyekre.

2015. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy hány százalék az érettségi, attól is függ, hogy hová szeretnél felvételizni. Egyes egyetemeken magasabb a ponthatár, így érdemes a lehető legtöbbet kihoznod magadból. Egyébként sem könnyűek ezek az érettségik (biosz-kémia-fizika).


11-12. osztály év végét nézik, igen, és nem csak azokat a tárgyakat nézik. Matematika, történelem, magyar, nyelv, és egy választott természettudományos tárgy jegyét fogják nézni.


A pluszpontokról, és hogy mennyi az állami ponthatár, csapd fel a felvi.hu-t, ott mindent részletesen leírnak.

2015. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
orvosin a két emelttel kihasználod a többletpontokat, másra nem kapsz,
2015. ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen teljesítmény... El kell érni a ponthatárt. Ennyi. A felvi.hu-n van pontszámító kalkulátor, megadod a jegyeidet, érettségi %-okat, szakot és kiadja a számított pontot. Egyébként -nem tudom, hogy eltörölték-e már a duplázást-, ha a biosz és kémia/fizika emeletet megírod 85-90%-ra, akkor tök mindegy milyen a többi jegyed (ha nem buktál meg), mert duplázással felvesznek bármelyik orvosira.
2015. ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én most vagyok másodéves az orvosin.

Sajnos az előttem szólók igazat mondtak. Többletpontot nem lehet vinni és erős középsuli vagy profi magántanár nélkül kevés az esély megírni a 80-90%-os emelt szintűket, persze nem lehetetlen, de hidd el nem ez az általános. Én nagyon önfejű voltam a tanulásban, ezért sajnos csak másodszorra jutottam be... :/

Ha gondolod írj nyugodtan privátban, minden kérdésedre szívesen válaszolok, ha tudok. :)

2015. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!