Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemet hülyeség otthagyni...

Egyetemet hülyeség otthagyni okj képzés miatt?

Figyelt kérdés

SZTE- TTIK biológiára járok, de már nem izgat, és undorral ülök le tanulni (ha egyáltalán rá veszem magam...) egyáltalán nincs kedvem az egészhez, nem is tudom elképzelni magam biológusként, és jövőre is rengeteg elsős tárgyam lesz, pedig már végzősnek kellene lennem.. Gondoltam otthagyom az egészet, és elmegyek fogtechnikus képzésre meg mellette egy fogászati asszisztens képzést is elvégeznék. Úgy érzem ebbe nagyobb sikerem lenne.. El is tudnám képzelni, hogy ezt csinálom, és szerintem jól is csinálnám, élvezném is.

Szerintetek nagy hülyeség otthagyni az egyetemet egy (két) okj képzés miatt? Igazából csak a pénz tart vissza, hogy a képzés alatt miből élek.. mert ha ez otthon bejelentem, nem hiszem, hogy nagy támogatásra számíthatnék utána... Ha elvégezném idővel úgyis külföldre mennék, ott meg gondolom meg tudok élni belőle..

Nem tudom.. teljesen tanácstalan vagyok..:/ De már tiszta lelki roncs vagyok az egyetem miatt.. teljesen tönkretesz...



2015. ápr. 22. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
Elég nagy hülyeség, de azon nem gondolkodtál, hogy új szakot kezdesz?
2015. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Hülyeség otthagyni, mert azt is jelenti, hogy elfecséreltél több évet és sosem tudni, hogy mikor lesz a papírra szükséged. Az OKJ képzésnek meg alaposan nézz utána, mert én is fizettem egyért és sz..t se ért a képzés, még betanított munkásnak is kevés.
2015. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem, mert csak olyan érdekel, amit egyetem nem hirdet.. meg nem is nekem való.. nincs is kedvem hozzá
2015. ápr. 22. 20:33
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire kikészít az egyetem, hagyd ott. Nincs értelme tovább szenvedned, valószínűleg hamarabb végzel az OKJs képzéssel, mint megszereznéd a diplomádat.

Előbb utóbb otthon is megbékélnek majd a helyzettel, csak merj lépni, nincs értelme az egy helyben toporgásnak. Legalább később azt csinálhatod majd, amit szeretnél.

Sok sikert!

2015. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
tudom, hogy fogok még csúszni (ismerem magam..) és hanem is csúszok, még így is 3 év.. + ki tudja mennyi.. főleg hogy kedvem sincs hozzá így elég nehéz lenne elvégezni... még első félév után mondtam otthon, hogy nekem ez nem megy.. akkor azt mondták, hogy mennyek okj képzésre.. de így hogy eltelt +3 félév? és ugyan ott tartok?? hát nemtudom... félek kicsit kiakadnak és nem fognak támogatni anyagilag.. persze meg tudom érteni.. (még egy lottót is vettem bánatomban, hogy hátha az megold mindent :DDD )
2015. ápr. 22. 20:51
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg valami diákmelót keresni. :) Egy OKJ képzés elvileg nem annyira megterhelő, tehát beleférne az idődbe, így, ha nem is lennél kőgazdag, legalább nem teljesen a szüleidtől függnél és náluk is biztos plusz pont lenne, hogy próbálkozol. Ne szenvedj az egyetemen, ha nagyon nem megy és nm tetszik. :)

(Én is vettem egy lottót, hehe, sok szerencsét! :))

2015. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Az okj-k általábban nem érnek semmit, vagy ha mégis, akkor is csak rövidtávon.

Ha a szakod nem tetszik, akkor válts, de szerezz diplomát!

Ha végképp nem megy az egyetem, akkor keress egy a szakodhoz közeli felsőoktatási szakképzési szakot, ahol beszámítják az eddigi kreditjeidet. Az okj-nél ez is jobb megoldás, de valójában a diploma többet ér.

Ha biológián vagy, akkor lehet, hogy egy agrártudományi vagy környezettudományi (alkalmazottabb jellegű, gyakorlatiasabb) szak jó lenne neked és könnyebben lediplomáznál.

2015. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

"Az okj-k általábban nem érnek semmit, vagy ha mégis, akkor is csak rövidtávon. "

Jó lenne, ha olyan nem szólna hozzá, aki nem ért hozzá. Van olyan okj, ami piacképes. Ha itthon nem is becsülik meg, külföldön biztosan: ápoló, fogászati asszisztens, cukrász, pék, szakács. De még a logisztikus, márlegképes könyvelő ismerőseim is biztosan megélnek a szakmájukból. Be kéne már fejezni ezt a hülyeséget, hogy mindenkinek kötelező a diploma, különben hülye vagy. Ezért végez annyi kontár.

Kérdező, hagyd a fenébe az egyetemet. Főleg, ha már ennyiből buktál és kedved sincs. Addig fejezed be, amíg nem vesztesz több évet és pénzt. Nekem sajnos nem volt hozzá merszem, évekig hitegettem magam. A végén még bele is betegedtem, kórházba kerültem. Ennyit nem ér egy diploma.

Ha fogászati asszisztens akarsz lenni, akkor legyél az. Ne foglalkozz mások véleményével. Én sem tettem, amikor az infó egyetemet otthagytam az okj ápoló képzésért. Azóta boldog vagyok és már a családom is megbékélt. Sőt, már örülnek, hogy lesz eü-s a családban és hogy Ausztriában nettó 1800 euró lesz a kezdő fizetésem, így ők is ki tudnak majd költözni. Jó szak a fogászati asszisztens, magánorvosnál/külföldön meg aztán főleg.

2015. ápr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Ja és még egy okj, amivel "nem mentek semmire" az ismerőseim: idegenforgami FSZ okj. Az egyik elit spanyol hotelban, a másik luxushajón dolgozik. Ahogy elnéztem a lakást és a motort, nem szűkölködnek anyagilag sem.

Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy miért kell ráerőltetni mindenkire a diplomát.

2015. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Aki lusta és megbukik minden vizsgán, az ne is maradjon inkább egyetemen.
2015. ápr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!