Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme főiskolára vagy...

Van értelme főiskolára vagy egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Olvasom itt a kérdéseket és a válaszokat és szinte a legtöbben azt írják, hogy 50ezer Ft különbség van a fizetés között, diplomával illetve anélkül (szakma, OKJ). Akkor mi értelme van végigfeccölni(s fizetni busásan) 3-4-5 éveket? Csak egy kis tanácsot szeretnék kérni. Sajnos nekem nem sikerült folyamatosan elvégeznem a sulikat, haláleset és anyagi körülmények miatt, így kiestem a gimiből és most csinálom estin, 11.-nél tartok, viszont van egy lakásom(örökség), nincs gyermekem, de nagyon nem szeretnék 100 alatt keresni. Szerettem volna gyerekgondozónak menni, de azoknak a bére hihetetlenül alacsony. Nagyjából mindegy, hogy okj-t vagy egyetemet végez. De annyi OKJ szak van, ami megfelel az egyetemi/fősuli képzésnek névlegesen, viszont rengeteget tanulsz, aztán meg friss diplomásként csak minimálisan keresel többet, mint aki OKJ-n végzett. Érdekelnének személyes vélemények erről. Érdemes-e (vagy egyáltalán lehet-e) estin elvégzett érettségi után fősulira vagy egyetemre menni vagy elég az OKJ? Vagy konkrétan tudnátok példákkal szolgálni, hogy mely szakok érik meg jobban az OKJ-ben és melyek fősuli/egyetemen?
2015. ápr. 23. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van értelme, de csak ha normális szakra mész. Mérnöki szakok (gépész, mecha, villamos, energetika stb), orvos, gyógyszerész, info (proginfo, mérnökinfo), közgáz (alkalmazott közgáz, gazd. elemző, pénzügy-számvitel).

Az OKJ-k 90%-a kuka, nem ér semmit.

2015. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Orvosi jó lenne, csak mire elkezdhetnék praktizálni már szülnék.. :-) 24/L vagyok...és ez az, ami kizárja (talán) a műszaki oldalát is a dolgoknak. Vagy az nőknek is megy? :/ Viszont a pénzügy-számvitel, azt annyu kérdés-válaszban olvastam..az milyen állásokat takar a későbbiekben? Illetve azok, amiket pénzügy előtt írtál? Nincs belőlük túl sok diplomás? Az ugyanilyen OKJ(ha van egyáltalán) ezek szerint semmit nem ér? És mi az a 10%, ami ér valamit, amire gondolsz? Nagyon köszi, ha még itt vagy és válaszolsz.
2015. ápr. 23. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:

AZ OKJ-k közül szerintem csak az ilyen fizikai "férfimunkás" szakmák értékesek, pl. ács, burkoló, asztalos, CNC, villanyszerelő, stb. Ezek hiányszakmák és keresettek.


Van pl pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ, az max arra jó, hogy a bankban ülsz ügyintézőként, előrelépési lehetőség nulla.. Pénzügy-számvitel diplomával viszont több lehetőséged van, pl. kontroller, könyvelő, stb.

2015. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak jó OKJ szakok, csak ne az egy éveseket nézzed. Én pl. két éves multimédiafejlesztő OKJ-t végeztem, azzal elhelyezkedtem és azóta is folyamatos a munkaviszonyom. Levelezőn meg elkezdtem munka mellett a fősulit. Ezt tudom neked is ajánlani - nem könnyű, de biztos út.
2015. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudjátok burkoló nagyon szívesen lennék, én nagyon szeretem a fizikai munkát, pakolni, cipekedni, szívesen csempétfelraknék, festenék, fugáznék, mert a végeredmény mindig gyönyörű..na de lányként? Létezik ilyen? Még az üvegfúvásra is gondoltam, persze nem egész életemben, mert egészségügyileg káros, de kipróbálnám szívesen. A multimédiás OKJ milyen álláslehetőséget nyújt? Na pl. ilyen OKJ-k között gondolkoznék. Jó vagyok matekból, csak az a baj, hogy sem bankban, sem gép vagy íróasztal előtt nem tudnék megülni, egyszerűen nem kötne le. Fizikai munka felé tendálok abszolút. De olyat meg nem tanítanak az egyetemen. Vagy igen? :-)
2015. ápr. 23. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!