Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon pánikba vagyok esve....

Bencurka13 kérdése:

Nagyon pánikba vagyok esve. Világ életembe a szereplésnek éltem. Országos szavaló versenyekre jártam, mindig tudtam, hogy a színművészeti egyetem ami kell nekem, de félek mi lesz ha jövőre nem vesznek fel, mi lesz. NINCS B tervem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha nem vesznek fel,szerintetek mi az ahová még felvételizhetek,ahová beadhatom. Abszolút nem áll közel hozzám a reál.(11.es 18éves fiú)
2015. ápr. 26. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég nehéz oda bejutni, mivel kellenek kapcsolatok, na meg protekció. Anélkül elég nehéz. Nekem van egy fiú ismerősöm aki most oda jár, de őt is csak úgy vették fel, hogy előtte az Operettszínháznál volt ilyen 2-3 éves képzésen, ott megismerkedett a nagyobb színészekkel, fellépett több musicalben, így ismeretség pipa, tapasztalat pipa, jó referenciák pipa. Így jutott be tavaly a színművészeti egyetemre.
2015. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, persze azt kihagytam, hogy hatalmas tehetség, tehát azért az sem árt. :D
2015. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Álljunk meg egy pillanatra. Csak szavalásban tartod magad jónak, vagy a színjátszásban is? Mert a kettő nem ugyanaz.

Ha jövőre nem vesznek fel, megpróbálhatod újra és újra. Van olyan ismerősöm, akit ötödjére vettek fel. Addig stúdiózott: KIMI, Pesti Magyar. Ezek 2 éves OKJ-s képzések, nyilván kétségbe vonható az értékük, de az ember legalább addig is színházközelben van.

Ezen kívül járj sokat színházba, legyél művelt, mert nincs annál égőbb, mikor egy színészjelöltnek fogalma sincs rendezőkről, darabokról. A felvételin ugyanis nemcsak a tehetségedet, de a műveltségedet is felmérik. Sok múlik rajtad, de a másik fele a szerencsén. Nem tudhatod, hogy az, aki jövőre indít osztályt, milyen karakterekre van szüksége. Vannak olyan osztályfőnökök, akik mindig ugyanazokra kíváncsiak, vannak akik szeretik a változatosságot.

És mindig MINDIG legyen B terved. Ez nem azt jelenti, hogy fel kell adni az álmaidat, de sokan koppantak már emiatt.

Ha van kérdésed, írj, eléggé otthon vagyok ezekben a dolgokban.

2015. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Állj, állj, állj!


Egy. Attól még, hogy nem vettek fel a színműre lehet belőled színész. Járj meghallgatásokra. Lehet egy kisebb szereped alatt figyel majd fel rád a rendező.


Kettő. A színműn túl is van élet, nem ez az egyetlen humán egyetem. Végezz el egy szakot ami érdekel. Pl. egy magyar diplomával rengeteg lehtőség nyílik meg előtted!

2015. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Felvettek? :)
2016. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!