Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szak után (pl....

Anglisztika szak után (pl. ELTE BTK) elvégzett tanári szakkal angoltanár?

Figyelt kérdés
Mit javasoltok, hogy csináljam? Jó lehetőségek vannak így?

2015. ápr. 30. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Angoltanárok folynak a csapból is.
2015. ápr. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Ha már btk akkor válassz más szakot, mondjuk a magyart, ha az fekszik neked. Ott tanulhatsz finnül is, lehetsz abból még nyelvész, lektor, tanár stb. Ezekből kevesebb van, mint az anglisztikásokból.
2015. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
na de mit kezdjek a finn nyelvvel? :D Az angol megy, gondolom arra szükség is van, mert világnyelv. De más btk szakokkal hogy lehet elhelyezkedni? :) amúgy köszi!
2015. ápr. 30. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Angolul beszélő és tanító fiatalokból már nagyon sok van! Ezért hoztam fel inkább a finn nyelvet vagy bármilyen más nyelvet amit kevesebben beszélnek, mert azokból akik ilyen nyelveket tanítanak nincs sok. Nézz körül a BTK-ban, hogy milyen szakok vannak. Keress olyan embert aki oda járt vagy jár. A magyar szakról azért tudom, hogy hasznos, mert az unokahúgom azt végezte el és mára nyelvész lett és több könyvet is lektorált, nem kis összegért. (btw, az angol 10ből 8embernek jól megy, szépen is néznénk ki, ha mindenki arra a szakra menne ami a legjobban megy neki.)
2015. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi :) milyen nyelvet tartasz még jónak ilyen szempontból? sajnos a szakokat már túl sokszor átnéztem, nem sok eredménnyel :/
2015. ápr. 30. 20:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Illetve, ha már nyelvek.. (mert mindenképpen valami ilyen terület kéne) mi a helyzet a tolmács/fordító megközelítéssel? Abból is túl sok van?
2015. ápr. 30. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Arról nem tudok sokat csak annyit, hogy szintén a rokonnak magyar szakon volt olyan tantárgya, hogy tolmácsolás és fordítási alapismeretek vagy valami ilyesmi. Nem tudom, hogy hogy lehetett azt felvenni. Én jónak látom ilyen szempontból a skandináv és a keleti nyelveket (svéd, finn, észt(bár akkor már inkább orosz, mert Észtországban inkább az oroszat beszélik, de az nem is skandináv. Japán, thai stb) Én ezeket látom olyan különleges nyelveknek amiknek van helye a piacon. De ez csak az én meglátásom, tölts ki felvin személyiségtesztet ami feldob utána olyan szakokat, amik tetszhetnek.
2015. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A személyiségtesztek folyamatban vannak. :)

Ha már említetted a japánt, a kínait néztem, mert az érdekel is és szívesen tanulnám, és talán kell is a mai világban. Csak hát nyilván nem egy könnyű feladat. De az alapján, amit mondasz, akár meg is érné, nem?

2015. ápr. 30. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!