Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy ELTE? Esetleg valami...

BME vagy ELTE? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek, matek szempontjából holt biztos, hogy nem lesz baj (itt sokkal nehezebb szinten tanuljuk a matekot, mint Magyarországon), programozni tudok valamennyire (Matek-Infó osztályba járok, OOP megy, száll-kezelést tanulok most(internetről, suliba most fogjuk tanulni az OOP-t)). Viszont nem vagyok oda a fizikáért, és ez az egyetlen akadálya annak, hogy bevállaljam a BME-t. Megy, megértem, de nem szeretem. Ti mit ajánltok?

2015. máj. 3. 23:52
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És programozó/kutató akarok lenni, valószínűleg programozó.
2015. máj. 3. 23:54
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Akkor maradj csak Erdélyben. Úgyis jobb oktatást kapsz ott, mint a magyar sulikban.
2015. máj. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ebben az esetben BME.
2015. máj. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha a fizikát nem szereted, akkor elte proginf.


Am matekból mit tanultok, mi az a sokkal nehezebb szint? :o

2015. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ma vettük fel a függvény n-ed rendű deriválását, és én csak 11-es vagyok. 12-be lesz integrálás, meg hasonlók...
2015. máj. 4. 14:24
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

dejo neked :(

en meg a bmen szopok az integralassal..xd

2015. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából még az ELTE-proginfóra is elég könnyű bekerülni, viszont bent maradni az relatíve nehéz... Ott elég nehéz a matek és igazából az első években csak azt nyomatják így könnyen kilehet készülni. Ha tényleg annyira megy a matek, akkor érdemesebb az ELTÉre menned, mert az nemzetközileg valamivel elismertebb.
2015. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%

Én is 11.-es vagyok, és már átvettük az egész deriválást (12.-ben vesszük mi is az integrált). Szóval azért az nem teljesen igaz hogy sokkal nehezebb szinten vennétek. Mondjuk én hatosztályos gimiben vagyok mat-fiz-infó specen. Mondjuk infón lószart se csinálunk kb.


Amúgy BME mérnökinfóra készülök.

2015. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Mi viszont infóból most tanuljuk az objektum-orientáltságot... Illetve a többiek, én többszálú programozást tanulok.
2015. máj. 4. 16:02
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Emelt matekon mindenki 11-ben tanul deriválni és 12-ben integrálni, szóval nagy különbség nincs. Nekem úgy tűnik, hogy általában a mérnökinfósok keresettebbek, de amúgy egyik szakkal sem lőhetsz mellé.
2015. máj. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!