Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS vélemények! Elszúrtam a...

SOS vélemények! Elszúrtam a továbbtanulási jelentkezésem, szerintetek hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Ez a helyzet:

-van még hátra egy emelt érettségi tárgyam, de rájöttem, hogy nekem túl magas ez a szint, nem vagyok rá elég felkészült, és ha nem is bukok meg az írásbelin, egy gyenge kettesnél többre nem futja a tudásom.

-emiatt aztán az 5 megjelölt helyből 4 ki is esik, mivel ez a tárgy követelmény náluk.

-viszont szerencsére tartaléknak beírtam még egy helyet, ahova egy másik tárgy kell, aminek az írásbelije úgy érzem, jól sikerült.


Nem tudom, mi legyen. Megpróbálom az írásbelit, de úgy érzem, de valószínűleg rosszul fog sikerülni, és ha meg is lesz a kettes, szerintem felesleges a szóbelire készülnöm, mert ott végleg le fogok bőgni. De ha mindent egy lapra teszek fel, és arra az egy szakra koncentrálok, lehet, hogy ott is elbukok, és végül nem vesznek fel sehova!

Mit tegyek szerintetek? :(


2015. máj. 11. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt fontos kérdés, hogy az 5. megjelölt szakot akarod-e egyáltalán, vagy csak amiatt jelölted be, hogy legyen b-terved is.


Én azt javaslom, hogy az írásbeli után, mikor már a hivatalos megoldás is kijött, és át tudod nézni, mire számíts az eredményt illetően, akkor kezdj el foglalkozni ezzel a kérdéssel. Addig csak gyötröd magad. Próbáld meg, sok sikert, és ha nem sikerül, akkor sincs világvége. Ősszel újra lehet próbálni, addigra lehet, hogy fel tudsz készülni rendesen rá.


Persze kérdés, hogy ha ezt a tárgyat várják el a 4 bejelölt szakodon, érdemes-e egyáltalán ilyen szakokra menni - ha az emelt szint túl magas szint számodra, az egyetemi képzésen tanultak is annak számítanak majd, még inkább.


Egyébként nem halsz bele abba, ha nem vesznek fel sehova. Én nagyon jó gimnáziumba jártam, ahonnan mindenki továbbtanul, mégsem vettek fel mindenkit elsőre. Nagyon hasznosan is el lehet tölteni egy-egy töltelék évet.

2015. máj. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt!

Igen, pontosan erre jöttem rá az elmúlt napokban én is, ha az érettségi nem megy, akkor az egyetem halál lesz a számomra.

Talán ha ebben az egy évben ráállok a tanulásra, akkor fel tudom magam hozni a tudásomat, de most sajnos úgy érzem, hogy az alapok hiányoznak, és emiatt nem vagyok sikeres a tárgyban.

Az 5. szakra is szívesen járnék, eredetileg valóban B terv volt, de ha úgy alakul, nem lenne ellenemre. Sajnos a szak azt hiszem büfészaknak minősül, de szerintem hasznos tudást lehet ott szerezni, amit kamatoztatni is lehet később. Mindenesetre egy évre nagyon jó lenne, mert szerintem tudnám teljesíteni a követelményeket, mert ez az a tér, ami valóban könnyen megy nekem, tehát az erősségem, és mellette tudnék koncentrálni akkor arra a tárgyra is, amiből idén esetlegesen megbukom.

Egyébként ha megbukom, sincs veszve minden, mert 5. tárgyról van szó, viszont egy másikból is van már jól sikerült érettségim, így annak a pontjait be tudom számítani.

2015. máj. 11. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül, akkor sem kell 1 évet várnod, jelentkezhetsz keresztféléves képzésre is.
2015. máj. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én is emiatt parázom, mert rengeteg h*séget kell megtanulnunk, miközben mellette sok mást megkell magadnak tanulnod amiből érettségizni szeretnél és arra meg nem jut annyi időd.
2015. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!