Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és férfi. Iszonyú nehéz eldöntenem, hogy mi akarok lenni, ha "nagy" leszek. Jártam egyetemre egy évet, de nem nyerte el a tetszésemet a mérnökinformatikus pálya.

Azért jártam erre a szakra, mert eléggé értek a gépekhez (inkább csak a szoftveres működésükhöz), gyerekkorom óta mindig mindent első blokkra meg tudtam oldani a számítógépek terén, és ez a mai napig így van. Photoshopot már szinte mesterszinten űzöm, (bár azért még akad tanulnivaló) és minden más programhoz is értek felhasználói szinten. Munkahelyemen is mindenki engem keres, ha valami probléma adódik a gépével, mert én hátha értek hozzá, pedig nem rendszergazdaként dolgozom.

Ez az életem egyik része.

A másik az az, hogy hihetetlenül tapadnak rám a gyerekek. Tényleg, rettentően tudnak szeretni már a megismerkedésünk utáni percekben is. És én is nagyon imádom őket, de félek, hogy nem sikerülne jól elboldogulnom egy óvodapedagógus szakmában.

És itt következik a poén. Az egyetemre már beadtam a jelentkezésemet, mégpedig gépészmérnök szakra. Érdekelnek a gépek, a gépészet, de fogalmam sincs, hogy szeretném-e ezt csinálni egész életemben, mivel még sosem csináltam ilyeneket?! (Mondjuk ezt ti sem tudhatjátok..)

A kérdés ugyanaz, mint ami a főkérdés. Kíváncsi vagyok a véleményekre. :)



2015. máj. 13. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a mérnök tanulmányok nem neked valók. Ha ilyen területen szeretnél elhelyezkedni, akkor viszont mindenképp érdemes végigszenvedni legalább egy alapszakot, mert diplomával könnyebb az elhelyezkedés. Férfiak előtt is nyitva az óvópedagógus szak, de a férfi "óvónő" ritka, mint a fehér holló. Lehet, hogy elhelyezkedésnél hátrányban leszel ezért, vagy talán éppen ellenkezőleg. Érdeklődj! Ha a nagyobb gyerekeket is kedveled, lehetsz informatika tanár. Ezzel lényegében két szakmád is lesz, de megint csak végig kell küzdeni az egyetemet. Egyébként az óvópedagógia is főiskola, bár a tananyag emészhetőbb, mint a mérnök szakokon.
2015. máj. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hát a gépész szak első 2-3 féléve, ugyanúgy mint komolyabb mérnöki szakoknál tömör szar, alapozó tárgy, abban aztán semmi élvezet nincs, az a kérdés bírod-e vagy nem. Nem hinném hogy élvezhetőbb, mint az info, és ha annak az első évét nem bírtad... Énnekem is aztán lenne 100 dolog amit szivesebben csinálnék mint 0-24-ben tanulni ezeket, de magyarországon élünk, kitöréshez nincs sok lehetőség, ez pl az egyik, élni kell vele, 4évig szívok aztán majd kifizetődik. sajnos addig az másodlagos hogy mi marad ki az életemből és mit szeretnék:)
2015. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!