Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akinek vannak tapasztalatai...

Havaseső kérdése:

Akinek vannak tapasztalatai az érettségivel kapcsolatban, az letudná írni, hogy mire kell majd számítani?

Figyelt kérdés
Még 3 évem van az érettségiig, de szeretném, ha lenne egy kis fogalmam arról mi vár majd rám, előre is köszi! :)

2015. máj. 13. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Kérdezd meg ezt két év múlva
2015. máj. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok szépen beparáztatnak, főleg az utolsó évben, majd szépen rájössz, hogy nem is olyan nehéz. na jó, az emeltben azért vannak húzósabb dolgok, de a középszintű nagyon egyszerű. Neten meg tudod nézni a régebbi feladatsorokat, én ajánlom, hogy tölts ki néhányat majd a 3 kötelező tárgyból+azt a nyelvet amit tanulsz+amit majd választani szeretnél 5.-nek, egész hasznos.

Igazából nem értem, hogy mit is szeretnél ennél pontosabban tudni. :) Mert mint írtam a feladatokat meg tudod nézni, ezen kívül nagyon nincs izgi dolog ami most így érdekes lenne 3 évvel érettségi előtt. Az első héten vannak a kötelező írásbelik (hétfő magyar, k. matek, szerda töri, csüt. angol, péntek német). Itt ugyanakkor van a közép és emelt is, majd a 2. és 3. hét a választott tárgyak írásbelije. Utána kezdődik az emelt szóbeli, ez 2 hét, majd a középszintű szóbelik.

van vmi konkrét kérdésed? :)

2015. máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

én idén érettségiztem.

igazából arra jöttem rá, hogy ez is csak egy dolgozat volt.. persze még a szóbeli hátra van, de az már kb 10%ot ront vagy javít az eddigi eredményeimen.

én úgy érzem, hogy nem volt nehéz és az egész túlságosan fel van fújva.

magyarra alig lehet készülni, hiszen szövegértés meg szövegalkotás van.

töriből nagyon általános témák voltak idén. pl Szent István király meg Mátyás az esszében.. 48-as időszakról vagy vh.ról. nem érzetem nehéznek, pedig külön az érettségire nem készültem töriből. a tesztek meg atlasz alapján megoldhatók, nem hittem el, de tényleg meg lehet az alapján is. talán 1 feladat volt ahol nem segített. a többi meg józan ész és atlasz:D

angolból se készültem az érettségire, de a nyelvvizsgám már megvan, úgyhogy bízok benne hogy ment.

na a matek az elég szopós volt. az sajnos nem is lett ötös, hanem négyes.

de itt is ha az utolsó évben odateszed majd magad, meg korábban is csinálgatod a házikat akkor nagy baj nem lehet.

én még bioszból voltam, az jól ment.

így az írásbelik után tényleg úgy gondolom, hogy felesleges volt ráparázni. tényleg csak egy dolgozat. feladattípusokat már előre tudni fogod, hiszen minden évben hasonló.

ha nem emeltezel akkor szerintem ráérsz 12.ben , szeptemberben elkezdeni készülni, nézni a feladatokat gyakorolni.

ha emeltezel akkor 11.ben kezdj egy különös figyelmet szentelni annak a tantárgynak.

és jó ha minél hamarabb eldöntöd hova mész továbbtanulni. és akkor a 2 választott tantárgyadra figyelj a leginkább.

meg legyenek jók 11. és 12.ben a jegyeid az érettségi tantárgyakból..

és ha lehet ne szívózz a tanároddal:D mert nálunk a magyar tanár utálja az osztályt és biztos vagyok benne, hogy ahol engedi a javítókulcs ott a rosszabat adja meg:D mert azért magyarból elég kötetlen, határok vannak meg , hogy mondjuk 15-20pont között adjon ha ilyen és ilyen a fogalmazás.. na most az rajta áll, hogy 15t ad, vagy 20at.

szóval ne húzd ki a gyufát a tanároknál, mert van pár hely ahol tudnak is segíteni.

pl töri esszében ha nem a javítókulcsban megadottakat írod, akkor is elfogadhatja a tanár, ha más jó elemek vannak benne. de ha nem szeret akkor lehet hagyja a francba, nincs benne a javítókulcsba akkor nem fogadja el..

én ennyit tanácsolnék

2015. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Hát, lehet csak én reagálom túl, de az én önbizalmamon alapos nyomott hagyott az elmúlt 2 hét... Nem tudom, lehet csak azért, mert maximalista vagyok, de engem nagyo rosszul érintett, hogy a legtöbb tárgynál rosszabbul teljesítettem, mint elvártam volna magamtól. Bevallom, sírtam is, mert egy lúzernek érzem magamat.
2015. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi egy vicc,és ezt értsd szó szerint. Aki 4 évig tanul folyamatosan,annak pofonegyszerű lesz a középszint,az emeltre viszont készülni kell. Hiába próbálják nehezíteni,nem mehet a végtelenségig a nehezítés,mivel a középfok nem lépheti túl a közpfokot. Tanulj szorgalmasan 4 évig,aztán rájössz,amikor odajutsz,hogy a középszinten nem lehet megbukni. Aki ott megbukik,az meg is érdemli.
2015. máj. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, miért az a cél sokaknak, hogy ne bukjanak meg? Itt nem a bukás elkerüléséről van szó, sokan tovább szeretnénk tanulni, és ahhoz azért kell hozni egy bizonyos szintet is!
2015. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, hasznomra lesznek! :D
2015. máj. 14. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólók mindent leírtak, úgy gondolom.

Annyit hozzáfűznék még, hogy az érettségiig szerezz be egy mozaikos töri atlaszt, mert abban szó szerint minden benne van.

2015. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!