Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolás, matekot szerető...

Középiskolás, matekot szerető tanuló vagyok. Milyen egyetemet/egyetemi szakokat ajánlotok nekem, ahol szinte csak matematikával foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Érdekelne az is, hogy mit takar magában pl. a gazdasági matematikus, elemző matematikus szakma, stb., és hogy melyikkel könnyű elhelyezkedni.

Elsősorban Budapestben gondolkodom.



2015. máj. 14. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha csak a matek, akkor nyilván matematikus képzés, de egy jó mérnöki, esetleg gazdasági diploma sokkal többet ér, és ez utóbbi esetében még egyszerűbb is az egyetemet elvégezni, mint az előző kettőben.
2015. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tom Benko ***** válasza:
Matematikus. Nem tudom, miért érne többet egy garázdasági elemző pl. Matematikus szakon nem szinte, hanem csak matekkal fogsz foglalkozni.
2015. máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, csak matekkal fog foglalkozni, amivel elmehet tanárnak, ami tudjuk, milyen morális- és anyagi megbecsüléssel jár, esetleg az egyetemen kis szerencsével bent maradhat tanítani/ kutatgatni, de kevés a hely, és őket sem fizetik meg annyira, amennyire megérdemlik, vagy elmehet ilyen gazdasági matematikus irányba, amivel csak annyi a gond, hogy ugyanazokra a mesterképzésekre mehetsz velük, és ugyanazokat a munkaköröket töltheted be, mint egy jó közgazdász végzettséggel.
2015. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. A gazdasági matematikus szóba jöhet, de mérnök nem nagyon akarok lenni... Akkor a matematikus vagy gazdasági matematikus szak melyik egyetemen a legnívósabb? Melyik egyetem diplomáját részesítik előnyben?
2015. máj. 15. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Programtervező Matematikus ezen a szakon még nem gondolkodtál nagyon sok matekot tanulnak megközelíti a matematikusi képzést.
2015. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De ahhoz sok infótudás is kell, nem? Abból meg nem vagyok olyan jó...
2015. máj. 16. 09:26
 7/8 Tom Benko ***** válasza:

Valahogy nem tudom megérteni, hogy ha valakit valami érdekel, akkor miért számít az, hogy azt a társadalom mennyire becsüli meg.

@Kérdező: Miután az infótudás is jórészt matematikai alapokon nyugszik, nem gondolnám, hogy ne tudnád felszívni magad abból is.

2015. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a Programtervező szakon nem azt fogod tanulni hogy hogy kell exelt szerkeszteni. kb 80% ban matek. És ez is olyasmi mint a matek fizika a kettő közt annyi a külömbség hogy az egyikben x-nek hívják a másikba meg mondjuk sebességnek. Ha megy a matek az informatika nem fog nagy gondot okozni.
2015. máj. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!