Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek, ha idegenvezető...

Szerintetek, ha idegenvezető szeretnék lenni, elég egy OKJ-s végzés vagy többre mennék egy egyetemmel/főiskolával?

Figyelt kérdés

Igaz, még csak 10.-es vagyok, de idén kell leadni a faktos tantárgyakat. Na mármost, ha OKJ-sre mennék, teljesen mindegy, hogy milyen tantárgyat választok, mert nem számolják.

Viszont, ha egyetemre/főiskolára mennék, milyen tantárgyakat kéne felvennem? Angol + orosz nyelvvizsgám jövőre meglesz. Esetleg tudnátok olyan fősulit/egyetemet mondani, ahol "idegenvezetést" tanulhatok?



2015. máj. 17. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezért vettem fel faktnak az informatikát és előrehozottan egy évvel korábban leraktam az 5ös érettségimet. Ez több szempontból is jó volt, egyrészt nagyon könnyű összehozni az ötöst, másrészt utolsó évben már csak 4 tantárgyból kellett érettségiznem, és nem utolsó sorban az ötös miatt beválthattam az érettségit ECDL vizsgára is, ami akármikor jól jöhet az életben.

Én nem idegenvezető akartam lenni, hanem óvónő, de mindkettőnek pont ugyanannyi köze van az infóhoz :) szerintem ha nem akarsz kémia/biosz/föci/fizika érettségit letenni, az infó tök jó választás.

Fősulit nem tudok mondani, én a Gundelbe jártam középiskolába, ott van idegenvezető tanfolyam, amit tudok ajánlani, de igazából nem tudom, hogy az mennyire lesz majd elég a karrierépítésnél.

2015. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fősulin turizmus és vendéglátás szakon tudsz hasonlót tanulni, felvi.hu-n megtalálod, hogy milyen tárgyak kellenek oda, illetve az előző évi ponthatárokat.
2015. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!