Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
10. -es vagyok és hát enyhén szólva igencsak elrontottam ezt az évet. Nagyon sokat hiányoztam betegségek miatt, és összegyűlt a max óra hiányzásom. Vagy buktam volna év végén, vagy jó pár tárgyból osztályozóvizsgáznom kellett volna, ezért igazgató azt találta ki, hogy a hátralévő másfél hónapra menjek át estire, így törlik az egész évem, és csak azok a jegyek számítanak majd, amiket itt kapok. Igen ám, ez egy tök jó lehetőség volt, de az esti suli szörnyű gyenge, itt sose érettségiznék le. Jövőre mindenképp más suliba kéne mennem, de: nappalira ebbe a suliba nem megyek vissza, mert nem igazán voltam jóban az osztálytársakkal, se a tanárokkal. A városban ezen kívül csak két gimi van, amik nagyon erősek, azt nem bírnám. Szakközépbe már csak 9. től vennének föl. Messzebb is csak szakközepek vannak. Koleszbe mehetnék messzebb, de sajnos van egy lovam, akit nem mindegy hova viszek magammal. Szóval teljesen tanácstalan vagyok, pedig lassan elkéne dönteni, mi legyen.
2015. máj. 19. 09:38
 1/2 anonim válasza:

Én azt ajánlom neked, hogy menj át estire és fejezd be mostmár az ott szerzett jegyekkel majd pedig, ha szükséges akkor tanulj egész nyáron és válaszd azt a nehezebb gimnáziumot.. Senki se hülye, csak lusta. Mindenki tud tanulni ha nem elkockulja a napját vagy azon nyavalyog, hogy már megint tanulni kell és nem akarok hozzákezdeni minimum este 6 ig. Ez a baj a mai fiatalsággal, beülnek az órára és vannak és várják, hogy tudjanak valamit. Ha a te esetedben bár a sok hiányzás a kiváltó ok, de EL KELL DÖNTENED, hogy

1. hány éves korodig akarsz iskolába járni

2. ha esetleg át is bukdácsolsz, megéri e majd az a eredmény ( utolsó előtti év, utolsó év + érettségi)


Szóval húzz bele és tanulj ebbe a pár évben, hogy aztán lehessen valami esély a jobb életre. Hidd el, nem is olyan sok az a haza érek és tanulok 1-2 órát minden nap, átvenni amit aznap tanultatok és felkészülni másnapra, ha a szobád tanulásra alkalmas ( minden off )


Hajrá!

2015. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezt fogom csinálni! :)
2015. máj. 19. 10:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!