Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Proginfó vagy mérnökinfó?

Proginfó vagy mérnökinfó?

Figyelt kérdés

Szeretek programozni, játékokat, operációs rendszereket, és sok más célú programot létrehozni, programozni. Szeretem a logikai feladatokat, habár a logikám nem kifejlett képesség.


Ugyancsak szeretek foglalkozni az áramkörökkel is, szeretnék megtanulni NYÁK-ot készíteni, megérteni. Szeretnék elektromos eszközöket megjavítani, vagy összerakni egy újat többől. Szeretnék saját áramköröket, hardvereket tervezni és létrehozni.


Matekból 4 és 5-ös között állok, megértem a tanult anyagok többségét, használni is tudom, többnyire vissza is emlékszem a tanultakra. Azonban, ha magamnak kell megtalálni egy logikát, hát nyögvenyelősen, de 100. próbálkozásra talán meg is lesz. Tehát matek oké, logika 0.


Melyik szakra menjek és melyik iskolába?



2015. máj. 24. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
miért ne villamosmérnök?
2015. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A két általad vázolt lehetőség közül szerintem a Mérnök Infó közelebb állna hozzád..
2015. máj. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Logika nélkül ne menj infósnak, vagy mérnöknek
2015. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Villamosmérnökire azért nem akarok menni, mert nem csak az érdekel, hanem a programozás is.


2. válaszoló: Köszönöm a tanácsod!


3. válaszoló: Köszönöm neked is a felvilágosítást, nem csak tőled hallottam már, de nem azért mennék infóra, mert van logikám, hanem azért, mert szeretem csinálni!

2015. máj. 28. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnöknek is van programozás dögivel. BME-VIK-en első évben C-t, C++-t és assemblyt tanulsz. Ha érdekel a mikroprocesszor programozás akkor a második félévet meg egyenesen imádni fogod ^^

A logikád meg folyamatosan fejlődik, ha idejössz akkor úgyis rá leszel kényszerítve. Egyébként általában nincs olyan, hogy gondolsz valamit és az elsőre működni fog, igenis sokat kell tökölni vele, dehát ez erről is szól.

2015. máj. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha ezek érdekelnek akkor talán érdemes lenne elmenni egy mechatronika mérnök szakra ők 3 területtel foglalkoznak Informatika Villamosság és Gépészet
2015. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!