Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szülésznő szeretnék lenni?...

Szülésznő szeretnék lenni? Hol lehet tanulni, mik a feltételek?

Figyelt kérdés

Elhatároztam magam, és úgy érzem semmi sem tarthat vissza, illetve nem beszélhet le róla senki.

Bármit megteszek, hogy annak tanulhassak, amit csak kell.

Kicsit kutattam utána, azt olvastam hogy OKJ-ban megszűnt de ezt 2009-es oldalak írták. Ha azóta visszahozták, szóljatok, illetve érdekelne az is, hogy hol indul ilyen képzés, mennyibe kerül stb.

Az egyetemen, főiskolán mik a feltételek, hogy felvegyenek? Korhatár van?

Nézegettem a Semmelweis oldalát, de ott nem sok mindent találtam erről, meg az Budapesten van.

Győrben van szülésznő képzés valahol? Nem találtam semmit.

Előre is köszönöm a válaszokat, nagyon érdekelne.



2015. máj. 26. 14:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és lesz szociális gondozó és ápoló OKJ-m hamarosan, ha az számít.
2015. máj. 26. 14:31
 2/5 anonim ***** válasza:

az egyetemre/főiskolára a feltétel az 5 érettségi tantárgy teljesítése, 11. és 12. évvégi jegyek.

nem tudom visszajött e már az OKJ, de én inkább azt ajánlom, hogy szerezz diplomát,azzal talán magasabb lehet a fizetésed, meg az elhelyezkedésben is segíthet ugye.

bár engem mindenhol csak lebeszéltek erről a dologról, hiszen nőgyógyász-szülészként több babér terem, nem olyan megerőltető.. meg a magyar egészségügy se van a toppon. én inkább ápolónőnek mennék, azzal több lehetőség van, főleg külföldön

2015. máj. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az OKJ-m most folyamatban van. Ha estin érettségiztem az gáz? Mert szerintem nem, onnan egy osztálytársam ment egyetemre utána, meg 11-12 évfolyamot is ott csináltam meg, a matek kivételével meg 4-5. Én hülye föciből érettségiztem és nem bioszból. Ha az kell, akkor elmegyek belőle külön érettségizni, mert közben nézegettem és felsoroltak pár tantárgyat és kettőt kell választani, a magyar alapból megvan.

Már tudom milyen kórházban dolgozni, voltunk ott gyakorlaton, a sima ápolónő nem annyira vonz, de jobb mint az eladó (olyan végzettségem is van okj, vagyis az több mint eladó, mert érettségire alapult és hivatalosan kereskedői a neve és üzletvezető is lehetek vele, de ez szerintem a kutyát se fogja érdekelni).

Tudom, hogy szar a magyar egészségügy, de én akkor is elszánt vagyok. Szokták mondani hogy elhivatottság kell, akinek nincs az összeszarhatja magát.

Amin én vagyok most, az inkább öregekkel foglalkozik, de nem feltétlenül, de a gyakorlaton inkább velük foglalkoztunk. Jó ez is, de engem a szülészet érdekel leginkább. Krónikus bel osztályon nem dolgoznék. Bár az se volt annyira rossz, mint amire számítottam és jobban is bírtam, mint ahogy először gondoltam.

Ha elhivatott az ember akkor semmi se számít és nem veszi el a kedvét semmi, és én az vagyok.

2015. máj. 26. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom aktuális-e még, de hátha tudok segíteni :)

Ha szülésznő akarsz lenni akkor ápolás és betegellátásra kell jelentkezned ami főiskolai képzés (4 év) és ott a szülésznőszakirányt kell választani. Most pontosan nem tudom melyek az érettségi követelmények de ha felmész a felvire ott megtudod nézni, és azt is megérdeklődheted hogy az OKJ-s papírodért kaphatsz-e többletpontot :)

2015. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2015. okt. 28. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!