Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tanuljak tovább, illetve...

Dobó Panni kérdése:

Hova tanuljak tovább, illetve milyen munka illene hozzám? 13/L

Figyelt kérdés

Milyen középiskolába illetve egyetem illene hozzám, ha az olyan szakmák foglalkoztatnak, amiket otthonról esetleg számítógépről lehet csinálni, ha az ilyen filmrendezői szakmák foglalkoztatnak vagy valami ilyesmi írói szakmák, (de nem feltétlenül könyvírásról lenne szó, hanem valami komolyabbat szeretnék, amiből biztosan meg tudnék élni akár egy egész családdal) vagy hasonlók? Az ilyen fizikai munkák nem nagyon nekem valók, mondják az ismerőseim sem, tehát azok nagyon nem jönnének szóba. Még nagyon szeretek rajzolni, sütni, és videókat nézni, ha esetleg ez segít. Egyébként kb. olyan középfokú angol tudásom van, de majd le szeretném tenni a középfokút, majd a felsőfokút is, hiszen még van időm így 13 évesen.

Az egyetemet és a munkáim nagy részét már nem Magyarországon szeretném végezni, hanem inkább Angliában

vagy esetleg Amerikában vagy hasonló angol nyelvű országokban.Azért gondoltam a filmrendezői szakmára, hiszen úgymond szeretek írni, kitalálni a

különböző dolgokat, esetleg megszervezni dolgokat. Illetve persze imádom a filmeket.

Nem tudom ki tudna nekem segíteni, de annak nagyon megköszönném. A szüleim azt mondták, hogy ehhez ők nem nagyon

értenek, ezért fordulok hozzátok. És esetleg írjátok meg ha lenne még ehhez hasonló munkalehetőségetek, ami szerintetek illene hozzám a leírtak alapján.

Mégegyszer nagyon köszönöm. :)



#továbbtanulás #Amerika #Anglia #munka #író #filmrendező #fogalmamsincsezenkívülmilegyek
2015. máj. 30. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha így tudsz fogalmazni, mint ahogy a kérdésedet kiírtad, az írói szakmákat felejtsd el (arról nem is beszélve, hogy nyelvterületen a felsőfok egy írónak kevés). Rendezéssel meg még a nagyobb tehetségek is nehezen tudnak érvényesül, szóval legyen legfeljebb B-terv.

Marad az otthoni számítógépes munka. Konkretizálni kellene, mit is csinálnál, mert elsősorban mérnöki, programozói munkák jöheznek szóba, esetleg valami internettel kapcsolatos vállalkozás.

2015. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát azért köszönöm. Bár az olyan számítógép előtt ülős munkákat nem nagyon szeretném, hisz elég unalmasak lehetnek szerintem. Tehát akkor nincs ötletem, de azért nem adom fel, hátha.
2015. máj. 30. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Mindenképp javasolnám, hogy Budapesten tanulj, ha külföldre mennél. Nem mondom, hogy Magyarország olyan elfogadott külföldön, de egy Budapesti iskolával még mindig többre mész, mint egy Kukutyin falvaival. (Elnézést, még véletlenül se sértésnek szántam, de sajnos ez az igazság.)


Esetleg, ha a rajzolás érdekel, csinálhatod úgyis, ahogy én. Én rajzfilmkészítő szeretnék lenni. A Jaschik Álmos Képzőművészetiben vagyok most alkalmazott grafika szakon, de amúgy a Kisképző is nagyon jó (elvikeg jobb, mint az enyém, de nehezebb is (főleg bekerülni). Ott az alkalmazott grafika mellett van animáció szak is.)


Aztàn a mostani suliból a MOME-ra szeretnék menni animáció szakra, de ha oda nem vesznek fel (szintén nehéz bekerülni), akkor animáció OKJ-ra mennék a Kisképzőbe. De ha a MOME nem jó, még mehetsz a Budapesti Képző- és Iparművészeti egyetemre is (nem tudom mi a pontos neve, de valami hasonló). Ott az animáció mellett van kifejezetten filmkészítésre összpontosító szak - tesóm egy időben odaszeretett volna menni.


Amúgy én is külföldre szeretnék majd menni (Amerika leginkább), ezért költöztünk fel apummal Budapestre. Nálunk amúgy rengeteg szakmai program is van, pl. cégeket lehet látogatn, előadások (ezek elsősorban OKJ-soknak vannak, de bárki bekapcsolódhat), külföldi tanulmányutak (nekem is volt szerencsém Spanyolországban tanulni egy hónapig), úgyhogy ha művészeti ágon szeretnél tanulni, tudom ajánlani ezt az iskolát (vannak hátranyai is, tény, de minek nincs?).


Sok sikert, remélem sikerül elérned a céljaidat azon az úton, amin menni akarsz. Sajnos én csak művészeti ágon tudok tanácsokat adni, de ha nem ez az, ami igazán érdekel, akkor remélem, hogy mástól sikerül megkapnod a választ, amit szeretnél.

2015. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jaj, azt nem írtam, hogy a Jaschik és a Kisképző szakközépiskolák, a MOME és a Budapesti pedig főiskolák.
2015. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy csak azért, mert jelenleg nem olyan jó a fogalmazásod, még nem jelenti azt, hogy az írói szakmákat el is kell felejtened. Nagyon sokat fog még fejlődni az írói stílusod (főleg, ha gyakorolsz), úgyhogy csak emiatt nem kell lemondanod erről.
2015. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Az írásod még változni fog :D Én is röhögve olvasom vissza a pár évvel ezelőtti írásaim. 13 évesen bénábban írtam,mint te mégis 90%os lett a magyar érettségim és a fogalmazásom gimiben fejlődött sokat. Amúgy amiket a második írt az jó,de ha ez csak ilyen ötlet menj egy sima gimnáziumba és onnan bármilyen irányba el lehet indulni.
2015. máj. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!

Szerintem először egy sima angolos gimibe fogok menni, hogy az angolom fejlődjön, majd aztán esetleg tanakodok azokban a művészeti sulikban. :)

2015. jún. 15. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!