Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdhetnék az életemmel,...

Mit kezdhetnék az életemmel, innen hova tovább?

Figyelt kérdés

Egy éve végeztem a tanulmányaimmal,érettségit+szakmát szereztem(autóelektronikai műszerész).Eddig nem sikerült elhelyezkednem a szakmámban,őszintén szólva nem is annyira bánom mert úgy érzem nem ez az,amit csinálni szeretnék.Ezt követően fél év alatt csináltam egy C+GKI jogsit és elhatároztam,hogy én sofőr szeretnék lenni és le fogom még tenni mellé az E kategóriát is.Így hogy meglett a C+GKI elmentem pár helyre állás ügyben,volt ahol 1-2 napra ki is próbálhattam milyen is ez,ilyen alkalmimunka stílusban.

Nem tudom,hogy csak olyan helyeken voltam-e,amik ennyire nem jók,vagy eddig nem voltam tisztában semmivel,de állandóan csak a csalódás ér,hogy mennyire nehéz ezt csinálni és szinte semmi másból nem áll az egész élete egy sofőrnek,csak megy és dolgozik egész nap.Néhány példát: -munkaidő reggel 5-től délután 5-6 óráig legjobb esetben és minden nap.

-nehéz fizikai munka,mivel rakodni is kell és egy nap van vagy 25-30 hely.

-mindemelett sok aminisztratív munka,pénzkezelés

Tehát ebből az adódik,hogy szabadidő,magánélet 0(legalább is hétköznap),majd hogy nem csak aludni jár haza az ember.Fizetés kb ott van,hogy alig több mint egy gyári munkásnak(2-3 túlórával) aki napi 8 órát lenyom és megy haza,ott van az egész napja szabad még akkor is,ha a koránkelés miatt ledől 1-2órát aludni.(délelőttös műszak esetén mondjuk).Én mint tanuló szakmunkás reggel 6-tól délután 2-ig dolgoztam mindig,hétköznapokban is volt legalább 4óra szabadidő délután mikor azt csináltam amit akartam,engem nagyon érdekelnek számítástechnikai dolgok(hardveres része főleg) és ezzel foglalkoztam általában,na meg néha játékokkal.Barátnőmmel csak hétvégén tudok együtt lenni mert távoli városban tanul egyetemen és csak hétvégére jön haza. Úgy érzem,hogy semmit nem csinlánék szívesen csak ezt amit szabadidőmben,tehát számítsátechnikával foglalkozni,mondjuk egy ilyen üzletben értékesíteni vagy szervizesnek lenni.Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit kezdjek magammal a jövőt tekintve,jelenleg az E kategória elkezdése előtt állok,plusz van egy munkalehetőségem(2-3nap kipróbálás) C kategóriára,de az is olyan,hogy egész napos munka és rengeteget kell pakolni,cipekedni stb...

Nem arról van szó,hogy nem szeretnék dolgozni vagy hogy a fizikumom 0,évek óta járok edzeni,nem tartom magamat egy gyenge embernek.Szóval most jutottam el oda lelkileg,hogy teljes tanácstalanság és lassan depresszió.Tudnátok tanácsolni nekem valamit? Van esetleg olyan,aki kb így érez?

Kérlek normális válaszokat írjatok,köszönöm.



2015. jún. 10. 08:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Isten hozott a mókuskerékben. Én mérnökként melózok (ez volt az álmom) és hidd el, hogy reggel 8-tól este 6-ig bent űlök anélkül, hogy valaki kötelezne. Hogy miért? Mert sok a munka. Akárhol dolgozol, a munkád el kell végezd. Kívűlről mit lát az átlagember? "Óóóó neked jó mert egész nap csak ülsz egy számítógép mellett és nem kötelez senki semmire"...ami igaz is, akármikor hazamehetek, de pár hónap múlva akkor már be se kell menjek.

Vannak számítógépszervizek, kipróbálhatod magad ott is de biztosítalak, hogy napi 8 órában már a hobbi sem hobbi igazán. El kell fogadd, hogy már nem egyetemista vagy tele szabadidővel. Sajátcéget is indíthatsz de amig be nem indúl még kevesebb szabadidőd lesz.

2015. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!