Érettségi, tanácsok?

Figyelt kérdés

Kétségbe vagyok esve, még van 1 hetem a szóbeliig(ami azért elég sok idő),és tanulgatok a középre,viszont sehogy sem mennek a fejembe a magyar és info tételek( tudok a 20-ból kb. 6-6-t), tanácsok,hogy hogy tanuljak??

2 emelten vagyok túl,és az egyik 81% lett a másik pedig 90%,

a közepeim pedig mind 90% fölött vannak,viszont kajak félek,hogy szóbelin megbukok,mondjuk infóból,mert távol áll tőlem az egész(csak azért választottam,mert ez tűnt a legkönnyebbnek az összes közül,az írásbelim 95% lett)


Motivációk,tanácsok??? Megtudom csinálni?


2015. jún. 18. 11:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Na,holnap kivégzem az info tételeket,és akkor nagyjából tudni fogom őket és utánna tudok koncentrálni csak a magyarra meg a nylevtanra,remélem ez a taktika bejön. :D
2015. jún. 18. 20:44
 12/25 anonim ***** válasza:

nyugi :D reál beállítottságú vagyok, reál tagozaton is voltam, a magyar a halálom volt.. Örkényt kaptam szóbelin, hirtelen azt se tudtam hogy én ki vagyok, nemhogy még Örkényről is beszéljek :D valamit sikerült összemakogni, és a tanár, akivel utáltuk egymást 3 éven át, nagyon rendes volt :) majdnem max pontot kaptam :)nem kell tőle félni, ügyes leszel :)

a másik meg.. ez volt a 2. évem egyetemen, és eddig az a taktikám, hogy ha valamiből lófaszt se tudok és egyszerűen nem tudom megtanulni, ilyen-olyan oknál fogva, akkor legalább annyit megtanulok belőle hogy hozzá tudjak szólni :D általában megvan a kettes, és ugyebár egyetemen 51%-tól osztogatják az elégségest :)

2015. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
a,úgy az mit jelent,hogy megtanulom az infot? kb. 1 óráig olvasok egy tételt,de nem tundám visszamondani,ott majd csak összejön valami élesbe nem???
2015. jún. 19. 17:04
 14/25 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, eszedbe fog jutni minden. Most azért nem bírsz visszamondani semmit, mert túl sok információ van a fejedben. Mikor kihúzod a tételt, már csak arra az egyre fogsz koncentrálni és eszedbe fognak jutni a dolgok. Én is most érettségiztem hétfőn, magyarból meg infóból. Igaz én humán tagozatos voltam, szóval az emelt töri után már a közép magyarral úgy voltam, hogy röhögve megcsinálom, de az infótól paráztam, mert nagyon messze áll tőlem, én is azért választottam, mert könnyű. De nem volt semmi gáz, eszembe jutott, aminek kellett (mondjuk hihetetlenül könnyű tételt húztam...), ráadásul rengeteg felkészülési időm volt. Szóval nyugalom, neked is menni fog. A tanárok is kedvesek, nálunk végig jó hangulatú volt az egész, még annál a tanárnál is, aki egyébként nem szeretett minket. Minden király lesz, hidd el :)
2015. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Na holnap megyek, törit,infot megtanultam mind,a magyarnak meg a nagyrészét,de valamennyit mindegyikről tudok beszélni,nyelvtan meg átolvastam,ott ugyis feladat lesz :)
2015. jún. 25. 13:23
 16/25 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg, ne idegeskedj. Menj be, beszélgess a többiekkel, mondjatok vicceket, üssétek el az időt, ha nem vagytok benne az első körben. Illetve most már ne tanulj, hagyd kicsit pihenni az agyad. Este korán feküdj le, hogy reggel fel tudj kelni, és ne félkómásan ess be. Ha ott vagy, figyelj arra, hogy ne legyél szomjas, vagy éhes. Persze a ló túloldalára se nézz át, egyszerűen tartsd meg az egyensúlyt. Mikor bemész, és tételt húzol, akkor se idegeskedj. Akkor már úgyis mindegy, ráadásul minden eszedbe fog jutni, ha veszel pár mély levegőt, és higgadt fejjel látsz hozzá.


Amit a 4-es kommentben írtam, azt nem úgy értettem, hogy makogj a kettesért. :D Hanem úgy, hogy gondolj bele. Ha én átmentem úgy 0 felkészüléssel, hogy hármasnál gyengébb eredményem nem lett, akkor Te tanulással meddig juthatsz el? Megsúgom, simán elérheted azt a pontszámot, amit szeretnél. Csak légy nyugodt, ne feszülj be, és használd a meglévő tudásod.


Ezúton is sok sikert, az eredményről meg majd számolj be nekünk is. :)

2015. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást! :))

Megpróbálom nyugodt maradni :D

Holnap este meg már bizonyítványosztás,és írom,hogy sikerült. :D

2015. jún. 25. 14:08
 18/25 A kérdező kommentje:

Azért a magyart még átfutom..:D

És este 10-kor fekszem :D

2015. jún. 25. 14:09
 19/25 A kérdező kommentje:

Na megcsináltam, jók lettek :))

Eredmények,részletek este :D

2015. jún. 26. 14:43
 20/25 anonim ***** válasza:
Mi megmondtuk. :) Gratulálok.
2015. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!