Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A mostani helyzetben Magyarors...

A mostani helyzetben Magyarországon érdemes egyetem/főiskolára menni?

Figyelt kérdés

16 éves Budapesti srác vagyok még 3 évem van a középiskolából. Nagyon sokat gondolkoztam ezen a témán már régebben is, de nem kaptam még senkitől normális választ.


Most sima gimnáziumba járok, de jövőre el szeretnék menni egy konkrét szakmát tanulni pl. burkoló, kőműves stb... Angol nyelven középszinten, németül alapfokon beszélek. Na most a lényeg


Nem származom gazdag családból, de meg tudnánk oldani a felsőoktatást ha nagyon akarnánk. Ami nem tetszik, hogy egy alapdiploma megszerzéséhez 6 évet kell még iskolában tölteni. 6 évet. Nem a tanulással van bajom 4.5 volt az átlagom. Az alatt az idő alatt míg tanulsz 24 évesen végzel, (vagy hamarabb 1 évvel) És még mindig nincs munkád (persze lehet egyetem mellett dolgozni.) De utána... Miután végeztél friss diplomásként ki lehet törölni a papírral a seggedet.


Csak nagyon kevés friss diplomás talál magának rövid időn belül munkát, ott is vagy szerencse vagy a protekció. (Apuci)

Míg valaki egyetem után vért izzad mert nincs munkája ennyi tanulás után addig valaki pénzt keres, esetleg kimegy másik országba tapasztalatot gyűjteni, (persze ha beszéli a nyelvet.)


Nem az egyetemre járókat szeretném leszólni mert jó dolog az egyetem csak feldühít, hogy ebben az országban nem lehet normálisan megélni, még akkor sem ha ennyi évet áldoztál a tanulásra. (Most nem a marketing-kommunikáció szakra gondolok) Hanem egy Mérnökre aki nem talál munkát. Bezzeg kint 1.5 milliót keresnek. Az orvosokról ne is beszéljünk...


Ezért gondolnám én azt hogy egy konkrét szakmát szeretnék kitanulni, hogy fiatal koromban legyen munkám biztosan. És később miután pénzt spóroltam rá továbbképzem magam. Leginkább egyetemisták és felnőttek válasza érdekelne! Köszönöm, hogy végig olvastad!



2015. jún. 18. 12:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Jól van, nem kell előítéletesnek lenni meg minden szart megkajálni.

Tedd össze a két kezed, hogy van lehetőséged.

Ha normális szakot végzel, megtanulsz egy idegen nyelvet, akkor simán bekezdhetsz nettó 250 ezerrel.

Ami már csak nagyobb lesz.

Ha meg utána kimész külföldre akkor még jobb.

Én diákhitelt is vettem volna fel, sok ismerősöm felvette, külföldi bérből röhögve visszafizették kb fél év alatt.

A sok gyökér meg aki csak a kifogásokat kereste meg az országot szidta, hát ők most is ezt csinálják és havi 90 ezerért szopnak.

Ne legyél balfék.

2015. jún. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen mi a kérdés? azt jól gondolod, hogy meg kell válogatni, hogy milyen szakra mész. én is azt csináltam, hogy érettségi után elvégeztem egy okj-t, mivel hiányszakma is volt nem volt nehéz munkát találni, és 2 év után meg elmegyek főiskolára. igazából a fősulinak semmi értelme, mert ugyan azt tanulom mint okj-n csak van olyan témakör ami hangsúlyosabb, másik amit pl okj-n tanultunk inkább azt meg pár óra alatt kivesézik.
2015. jún. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Munka mellett is lehet egyetemet végezni.
2015. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

A helyzet az hogy TELJESEN el vagy tevedve.


" Miután végeztél friss diplomásként ki lehet törölni a papírral a seggedet. "


Hulyeseg.


"Csak nagyon kevés friss diplomás talál magának rövid időn belül munkát"


Hulyeseg.


" ott is vagy szerencse vagy a protekció. (Apuci)"


Hulyeseg.


" ebben az országban nem lehet normálisan megélni, még akkor sem ha ennyi évet áldoztál a tanulásra. (Most nem a marketing-kommunikáció szakra gondolok) Hanem egy Mérnökre aki nem talál munkát. "


Hulyeseg. Olyan mernok aki nem talal munkat? Te megis mi a tokomrol beszelsz? A munkaadok NEM TALALNAK ELEG mernokot.


"Ezért gondolnám én azt hogy egy konkrét szakmát szeretnék kitanulni, hogy fiatal koromban legyen munkám biztosan"


Hulyeseg.


Ha megvan az eszed es a lehetoseged, menj egyetemre, azonnal erettsegi utan. Legyen egy keresett vegzettseged, mernoki, informatikai. Utana tuti nem lesz gondod sem az elhelyezkedessel, sem a megelhetessel.


Komuveskent, burkolokent egesz eletedben szopni fogsz, es 30 eves korodban, amikor nyilvanvalova valik szamodra hogy nincs ezekben a szakmakban semmifele fejlodesi lehetoseg, es netto 200ert fogsz napi 10-12 orakat robotolni hetvegen is egesz eletedben, na akkor fogod verni a fejed a falba hogy miert nem tanultal tovabb.


Amugy erdekelne hogy honnan vetted ezeket a marhasagokat a munkanelkuli mernokokrol, mert ez annyira meredek baromsag hogy mar kezd tetszeni.

2015. jún. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Hol kell alapdiplomához 6 évet tanulni??

6 év az orvosi egyetem - az minden, csak nem alap.

2015. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
6 év inkább msc, legalábbis a mérnököknek
2015. jún. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Gratulálok, bedőltél a hamis kormánypropagandának.


A valóság az, hogy nincs olyan statisztika, ami ne azt mutatná, hogy


- a diplomások körében kisebb a munkanélküliség, mint a diplomával nem rendelkezők körében

- a diplomások átlagkeresete jelentősen nagyobb, mint a diploma nélkülieké


Ez még a sokszor lenézett és lesajnált bölcsészekre is igaz.


Egy alapdiploma (Bsc) megszerzéséhez különben 3 év kell alapesetben, nem 6.


Persze neked kell eldöntened, hogy mihez szeretnél kezdeni az életeddel. Csak informálódj minél jobban, hogy ne hibás információkra építkezz. Az pl. hülyeség, hogy egy friss diplomával csak kitörölhetetlen a segged. Nyilván számít a tapasztalat, de az kőművesként vagy burkolóként se lesz máskép.

2015. jún. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ugy ertette hogy meg 3 ev erettsegiig, aztan 3 ev az alapdiplomaig.


Dehat 16 eves bakker, azon nyavajog hogy iskolaba kell jarni?


dolgoznal fel evet komuveskent, utana visitva rohannal vissza az iskolapadba.

2015. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
6 év egyetemre gondolt, mert azt írta, 24 éves korára végezne.
2015. jún. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ki nyavajgott? :D Minden nyáron dolgoztam eddig 14 éves koromtól most is fogok. (A nagybátyám építkezéssel foglalkozik neki segítek.) Persze nem tudok annyi mindent mint ti nem is akartam hülyeségeket beszélni ezért elnézést kérek. Csak sok helyről hallom hogy mennyire rossz hogy a friss diplomások nem találnak munkát. Persze ha nem így van akkor elfogadom, ezért várom egyetemisták válaszát.
2015. jún. 18. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!