Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ösztöndíjat csak azok kaphatna...

Ösztöndíjat csak azok kaphatnak, akiket államira felvettek? :O

Figyelt kérdés

Azt olvastam az egyik oldalon... De ez mekkora hülyeség már.. Ingyen tanulhatnak és még pénzt is kapnak?!?! Nem pont.hogy azokat kéne támogatni, akik fizetik a tandíjat? :O

Hogy megy ez?



2015. jún. 18. 21:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
nem.. azokat kell támogatni akik legjobban tanulnak.... és azokat veszik fel az államira akik a legjobbak. (meg vannak a szociális ösztöndíjasok)
2015. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így van. Azonban van 1-2 kivétel.

Hogy miért van így?

Aki államin tanul az nagy valószínűséggel jó tanuló, hajt a jó jegyekért, és általában épp, hogy megtud élni.

Aki kitud annyi pénzt fizetni félévente, annak nem igazán van szüksége az ösztöndíjra.


Azonban szerintem is hülyeség, mert ha pl: János szegény családból származik, és nincs 500 pontja, hiába jó tanuló. Nem zseni, de szorgalmas és szereti azt amit csinálni fog. Ezért lehet, hogy nem emelt 100%_os magyart írt. Ő mégis jogira akar menni. Ekkor felveszi a diákhitelt. Mert tudja, hogy igen is ő egy profi ügyvéd lesz, más is megmondja. Azonban otthon attól, még napról napra élnek. Ilyenkor, hogy ő nem kap ösztöndíjat az kicseszés... :)

2015. jún. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Jó igen, azt kell támogatni, aki jól tanul... De nem minden az érettségi.. Az h nem éppen úgy sikerült, ahogy számít rá az ember, az nem jelenti azt, h rosszul tanul...

És az h ki tudja fizetni a tandíjat, egyáltalán nem jelenti azt h gazdag... Pl nekem is güriznem kéne... Nem csak a hülye sznobok azok, akik fizetősre mennek...

János is rájöhet arra, hogy még se azt szeretné csinálni, amit, és pénztárosként végzi...

Bocs, de ezzel most nagyon felcsesztétek az agyam... 425 pontom van, arra, nehogy már azt mond, h hülye vagyok és nem tanultam, főleg úgy, h 7 tantárgyból tettem érettségit, és két nyelvvizsgát szereztem meg, érettségi alatt... Lehet mondani, hogy az én bajom, mért nem kevesebb tantárgyra koncentráltam jobban... De azt kikérem magamnak, h nem vagyok szorgalmas...

2015. jún. 18. 21:56
 4/33 A kérdező kommentje:
Meg egy gazdag gyerek is lehet ugyanúgy jó tanuló...
2015. jún. 18. 21:58
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Az állami támogatottnál átrakják a legrosszabb tanulókat fizetősre, míg a nagyon jól tanulókat önköltségesről államira is áttehetik és akkor már van ösztöndíj.
2015. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
25%
Tudtommal kaphatnak ösztöndíjat, csak nem mindegyik fajtát.
2015. jún. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Mert nyilván elmennék mellette dolgozni... És, diákhitelt meg nem szeretnék felvenni.. De 350ezer/félév, az akárhonnan is nézzük, sok... És akkor gondolom abba a tankönyvek még nincsenek is benne.
2015. jún. 18. 22:19
 8/33 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező te már megvagy kergülve.. olvasd már el még 2x

Pontosan te vagy az a 'jános'.... f*ck logic...


ui: Igen kihagytam, de aki jól tanul tényleg át teszik államira. Így max fél-1 év ösztöndíj nélkül.

2015. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Elolvastam... És fel is fogtam... Csak a stílus, amiben közölted, eléggé úgy jött le, mint hogyha te hülyének néznél... De ezek szerint még bunkó is vagy...
2015. jún. 18. 22:30
 10/33 anonim ***** válasza:
63%
Köztársasági ösztöndíjat kaphat mindenki, többféle van.
2015. jún. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!