Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE néderlandisztika/skandina...

ELTE néderlandisztika/skandinavisztika: megéri?

Figyelt kérdés
Most felvételizem, és mivel nagyon érdekel a holland, illetve a skandináv nyelvek, kultúra stb., ilyen irányban szeretnék továbbtanulni. Viszont miután hallottam "rémhíreket" a japán szakról, bizonytalan vagyok a néderlandisztikán, illetve a skandin szerezhető tudást illetően. ELTÉ-sek, kérdésem: megéri oda menni?

2015. jún. 19. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha érdekel a nyelv és a kultúra, természetesen! Alapvetően olyan nyelvek ezek, hogy tény, hogy nincs sok embernek szüksége Magyarországon mondjuk egy norvég-magyar tolmácsra, viszont akinek szüksége van, az csillagászati összeget is képes ezért fizetni, mert relatíve nehéz ilyet találni. Ha érdeklődsz ezek iránt, akkor vágj bele! :)
2015. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

miféle rémhíreket hallottál a japánról?

szerintem egyébként az, hogy ki milyen tudást szerez nagyban múlik a hallgatón is, aki tanul annak lesz használható nyelvtudása.

egyébként én skandinavisztikára jelentkeztem. :)

2015. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A japánt illető rémhírekről én is hallottam, olyasmiket, hogy "elhagytam a dolgozatát, egyes", meg hogy nem tanítják meg rendesen a kanji írást stb, bár lehet tényleg csak rosszindulatú legendák. Amúgy én is skandira és hollandra jelentkeztem. :) Úgy néz ki, ebből holland lesz, mert 426 pontom van, és utoljára 2011-ben ment 430 alá skandin. :(
2015. jún. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
na gyerekek, akkor várjunk, és reménykedjünk :DD amúgy nekem is úgy van, hogy első a skandi, második a holland. úgyhogy meglássuk! :3
2015. jún. 24. 17:10
 5/7 anonim ***** válasza:
reméljük akkor találkozunk majd :DD hány pontod lett?
2015. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintetek, ha francia szakra megyek, érdemes felvenni minornak valamelyiket?
2015. júl. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
2-es számú kérdező! :D Valószínűleg ezt sosem fogod látni, de nem baj. Szóval 426 pontod lett....akkor felvettek :D Muszáj volt megnéznem, és úgy örülök, mintha legalább engem vettek volna fel. Gratulálok, ha minden jól ment és nem is gondoltad meg azóta magad, akkor idén végzel! Drukkolok
2018. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!