Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség az egyes...

Mi a különbség az egyes ápolói képzések között?

Figyelt kérdés
Ápoló, gyakorló ápoló OKJ-képzés, illetve diplomás ápolói képzés között mi a különbség?

2015. jún. 22. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Több elméleti anyag, több rizsa, stb.

Egy ápoló esetében inkább a gyakorlati rész fontos.

Persze, ha te orvos szeretnél lenni, jól fog jönni az-az elmélet is amire ápolóként soha nem lesz szükséged.

2015. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedésnél a diplomás ápolók előnyben vannak?
2015. jún. 22. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vannak előnyben a diplomás ápolók. Mifelénk kijelentették, hogy csak okj-s ápolót vesznek fel a kórházakba. Mert nekik több a gyakorlat és nem kell annyi bért fizetni. Kb. 20 ezer a különség, de akkor sem hajlandók.

Diplomás ápoló 4 éves képzés. Mivel egyetemre kell hozzá jelentezni, ezért alá kell írni a röghöz kötési szerződést is. E szerint vagy itthon ledolgozod (éhbérért) az államis félévek számát vagy pedig külföldről kifizeted a képzést. Gyakorló ápolónak önmagában nem sok értelme, kb. eü szakközépnek felel meg. Érdemes utána megcsinálni a ráépülő ápolói képzést, is ami mostmár felsőfokú szakképzés. Erre nincs röghöz kötés. Nemcsak itthon, de külföldön is el lehet vele helyezkedni. A diplomással írtam mi a gond itthon. Ha itthon akarnék ápoló lenni, akkor előbb megcsinálnám az okj-t, felvetetném magam, majd később levelezőn a diplomást, ha kell. Azzal már főnővér, ápolási igazgató helyettes is lehet valaki.

2015. jún. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég sok különbség van.... az okj ápoló 3 éves, inkább a gyakorlati, mintsem elmélet, ellenben sok olyan "töltelék" tárgy is kimarad, aminek a segítségével kicsit "érzékenyítenek" titeket az ápolásra, mint hivatásra. A hozzáállást, empátiát, segítőkészséget fejlesztik. Van rengeteg előnye, ha már ápolni megy az ember, nem csak a fizikai szükségeket kell kielégíteni...amennyiben lehet a lelki dolgokra is figyelni kell, és segíteni.! Az ápolás kicsit összetettebb, mint ahogy azt páran gondolják és teszik.. a gyakorló ápoló az 2 éves, ha jól emlékszem, és nem túl sok mindent csinálhatnak meg önállóan, inkább amolyan segítők az ápolók mellett...olyan, mintha az ápolónak is lenne egy + embere, aki alá dolgozik. A diplomával nem kell késöbb szakosodnod, bármelyik osztályon elhelyezkedhetsz. És külföldön is látnak szeretettel, igaz, oda az okj-t is, de én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy ha csinálunk valamit, akkor azt jól csináljuk! És az egészségügy ilyen...kell az elmélet is. Életek vannak a kezeidben.
2015. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak üzenném, hogy tesóm is OKJ-n van.

Elméletben igaz amit mondasz, de gyakorlatban teljesen más. Rájuk bíznak mindent! Szúrhat is és minden egyebet amit egy ott dolgozó ápoló megtehet. Persze csak akkor kapsz rá engedélyt ha látják, hogy jól csinálod.

A többi 'érzelmi' dolog, meg általában megvan az olyan emberben aki erre a pályára készül.

Személy szerint én inkább bízom az életem egy olyanra aki valamit jól csinál a gyakorlatban, de az élmeletet nem tudja, mint fordítva. :D

2015. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

4/5 ... a diplomások nálunk a kórházban a legtöbb osztályon bejönnek 8-ra, eltologatnak pár aktát, kávét kortyolnak, egymást kínálják bonbonnal és hozzá se nyúlnak a betegekhez, azt se tudják kik fekszenek az osztályon...

Az okj-s nővérek azok, akik 12 órás műszakokba viszik az osztályokat, tutujgatják, etetik, mosdatják a betegeket, mindeközben dokumentálnak, katétereznek és infúziókat kötnek be, tehát nem csak főnővéri, de még sokszor orvosi kompetenciákat is elvégeznek... és ők le vannak nézve, mert nincs diplomájuk... ezen kívül külföldön is nagyon szeretik az okj nővéreket Nürnbergben 2800 eurót keres nettóban egy okj-s ápoló... és ott nincs akkora felelősség!

Magyarországon semmi másról nem szól az egész egyetemi képzés, a diploma, mint a rongyrázásról, a presztízsről meg a "pusszantlak drágám"-ról...

2020. márc. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok azon hangosan felnevettem, hogy egyetemen tanítják, hogy legyen valaki empatikus... én is jártam egyetemre, a rendszer végigszivat mindenkit és az lesz a menő és a nyerő, aki végig állja a sarat :o) aztán lehet mire felvágni. Tudásszintet hagyjuk, aki jól betanulja az anyagot, számot ad róla az a nyerö, felejtsd el az empátiát egyetemen, kemény taposómalom van. Lehet régen ez máshogy volt, ma már az empátia, kedvesség, segítőkészség nem egy erény az ápoló szakmában sem, kemény hierarchia van...
2020. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!