Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen főiskolára menjek, ha...

Milyen főiskolára menjek, ha külföldön szeretnék állást találni?

Figyelt kérdés

Külföld alatt leginkább Ázsiát értem, azon belül is Japánt. Két év és leérettségizek, de nagyjából szeretnék tisztában lenni a lehetőségekkel hogy mélyebben utána nézhessek. Gondolkodtam már azon is, hogy külföldön tanuljak tovább vagy sem. Melyik az a szak amivel helyt állnék Japánban? Illetve mennyire számít a jövőben állás keresésénél az, hogy egyetemet vagy főiskolát végeztem?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2015. jún. 25. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

- mérnöki szakok (gépész, villamos, mecha, stb.)

- IT (proginfo, mérnökinfo, gazdinfo)

- gazdaság (pénzügy-számvitel, nemzetközi gazdálkodás, stb.)

2015. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Angol tanár nagyon keresett náluk. Persze csak az olyan, amelyik japánul is beszél, hogy tudja őket tanítani. Anyanyelvinek néha elnézik, ha egyenlőre nem beszéli a nyelvüket.

Szeretik még a természettudományt, technológiát is. Szóval BME mérnökinfó, PPKE-ITK valamilyen szaka (pl. mérnökinfó, molekuláris biológia). Vagy valamilyen kémia, fizika, biológia szak. És persze felsőfokú angol nyelvtudás.

2015. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Japánul középfokon beszélek még csak, de remélhetőleg sikeresen elsajátítom. Sajnos fizikából, kémiából és hasonló tantárgyakból nem vagyok jó. Az erősségem az idegennyelvek, mert bármelyiket képes vagyok hamar megtanulni. Ez az erősségem.
2015. jún. 25. 17:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor angol-német szak. Ők rengeteg pénzt beleölnek ezekbe. Főleg az angolba. De Ausztria, Németország is kedvelt célpontuk, ezért németül is sokan akarnak tanulni.
2015. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!