Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE Kandóra (villamosmérnök)...

OE Kandóra (villamosmérnök) mennyi előzetes tudás kell? Főleg fizika és matek érdekelne.

Figyelt kérdés
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy annak idején mégsem mérnöki tanulmányokat kezdtem, hanem elmentem nyelvet tanulni. Kiválóan beszélek angolul, de cserébe nem sikerült nagyon jól a közép matek, illetve fizika csak alap 2 év van meg. Van esetleg némi esélyem, hogy kemény munkával elvégezzem a szakot ilyen kevés előképzettséggel, vagy ne is álmodjak róla? A pontjaim még így is bőven megvannak, inkább a bent maradástól félek.

2015. jún. 25. 20:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a nyelvi előképzettségem miatt mindenképpen angol nyelvű képzésre mennék.
2015. jún. 25. 20:22
 2/4 villanyreszelő ***** válasza:
76%

Tisztelt leendő Kandós hallgató!

Én levelezőn járom a Kandót, most kezdem az ötödik szemesztert.Az én példámat tudom Neked elmondani:annak idején(95-ben) kettesre érettségiztem matekból, fizika érettségim nincs is. Leérettségiztem újra (4-es lett),ezután felvettek államilag támogatott képzésre.A matek a főiskolán nehéz, de nem teljesíthetetlen.Nekem a matek kettő volt a legnehezebb, itt véreztek el a legtöbben.Fizikáról csak annyit, azt mondta a Tanárunk az első órán, aki valamire emlékszik középiskolából, az gyorsan felejtse el.Ez a fizika nem az a fizika.A szakmai tárgyak már sokkal több embert állítanak meg. Nekem annyiból talán könnyebb, hogy van villamosipari technikus végzettségem, de sokan vannak, akik sima gimiből jöttek. Az angolhoz nem tudok hozzászólni, csak annyit, a méréstechnika magyarul is kegyetlen nehéz (70-ből 62-en buktunk az első zh-n), nem hogy angolul, de te tudod.Ha bármilyen kérdésed van szívesen válaszolok.Sok kitartást4

2015. aug. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
Erős matek alapokkal érdemes csak elkezdeni.
2017. márc. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha tényleg nagyon szorgalmas vagy megoldható

gimiben egy cseppet sem érdekelt a matek, konkrétan angol vagy valami más leckét írtam alatta, 3-mas is lett a közép érettségim.

Meg csak az 1. féléves matekról tudok nyilatkozni; megoldható

Fontos,hogy bele kell fektetni energiát és gyakorlást, de ha azt megteszed hiába voltál gimibe rossz matekból meg tudod csinalni

Ha meg felmerül az egyetemi matek folyamán gimis anyag, amit nem tudsz, annak utána tudsz járni, de 1. félévben nem sok lesz.

Nevezetes algebrai kifejezések, alakitgatások...más a gimis anyagból nem kell az egyetemi matekI-hez.

2019. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!