Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nézik le sokan azokat,...

Miért nézik le sokan azokat, akik nem felsőoktatásban tanulnak tovább?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul esik, hogy amint meghallják, hogy okj-ra járok, egyből azt gondolják, hogy azért, mert többre nem lennék képes, rosszul szerepeltem az érettségin, buta vagyok, stb. Érettségim 5-ös lett és van egy üzleti angol nyelvvizsgám is. Anyámék is szégyellik, hogy nem egyetemen tanulok. Nyíltan nem mondják ki, de látszik rajtuk. Állandóan a szememre vetik, hogy miért nem szerzek inkább diplomát. Mindegy, hogy melyik intézményből, csak legyen. Apám munkatársának a fia is nemrég végezte el Győrben a mérnökinfót, nem igaz, hogy én miért nem tudtam. Többször is sírtam már emiatt. Jelenleg ápolónak tanulok és imádom. A suliban is jól teljesítek. Gyakorlatokra is szívesen megyek, meg dolgozni is (egyenlőre csak segédápoló). Mégis mindig le akarnak beszélni róla a szüleim. Azt sem tudják hova járok és miket tanulok. Nem is érdekli őket. Ugyanígy le van nézve a szakácsnak tanuló barátom is. Pedig ő sem hülye, csupán mindig is ez érdekelte.
2015. jún. 26. 22:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Én csak sajnálni tudom azokat az embereket, akik lenézik a nem-diplomásokat. Szüleid valószínűleg azért próbálnak ösztönözni, mert szeretnek és tudják, hogy megvan benned az a plusz, amit ha kihasználsz, akkor lehet könnyebben fogsz a későbbiekben megélni. De mindez nem számít, a lényeg hogy szeresd azt, amit tanulsz/dolgozol. Ülj le nyugodtan szüleiddel, oszd meg velük a sérelmedet, és mondd el nekik, hogy te ezt a szakot szereted. Ha a későbbiekben is találkozol olyanokkal, akik lenézik a szakmunkásokat, akkor olyan magasról sz@rd le őket, amilyen magasról csak tudod. Sok sikert a továbbiakban! :)
2015. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Jó lenne tudni a kérdésre a választ. Valószínű hogy az emberek a fizikai dolgozókkal összefüggésbe hozzák az alacsonyabb életszínvonalat, netán az igénytelenséget és hasonlókat. Én azért nem mondanám azt hogy az dönti el hogy ki mennyire intelligens hogy fizikai dolgozó-e vagy sem. Sőt, szerintem még a végzettség sem dönti el. Láttam már olyan tanárnőt akit a viselkedése miatt jobb lett volna nem látnom. De láttam már 6 osztályt végzett idős fizikai dolgozót is aki nemesebb lelkű volt az egykori valódi nemeseknél is. Vagyis nem a papírok számítanak, hanem hogy tényleg mi van a fejben.
2015. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Én magamat is lenézem már kicsit, hogy anno csak egy OKJ-ra mentem, ha kérdezik kicsit kellemetlen is.

Most megyek majd műszaki szakra, de kicsit ennél is zavar, hogy csak a második legjobb egyetemet választottam ezen a téren.


Azzal viszont nagyon nem értek egyet, hogy mindegy milyen diploma csak legyen valamilyen, ez hihetetlen ostoba hozzáállás, sok OKJ képzés biztosan jobb mint egyes egyetemi szakok.


Amúgy sok OKJ képzésnél van, hogy van egyetemi változata is, ebből kifolyólag szinte nulla a presztízse, na meg az egyetemeknek van nevük (már amelyiknek), míg OKJ-t sok esetben no-name intézetekben lehet tanulni.


Amúgy belül nem akarom lenézni az embereket, meg nem is viselkedek emiatt velük máshogy, de hazudnék ha nem fordulna meg a fejemben hogy "csak ennyire futja tőle".

Amúgy érdekes, hogy szakmáknál sokkal gyengébb ez az érzés, vagy esetleg nincs is. Igazából OKJ-nél is az lehet az ok, hogy lehetne magasabb szinten tanulni ugyanezen a területen, lényegében egy lebutított valami sok esetben az OKJ.

2015. jún. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
61%

Számolj ezzel:

[link]

[link]

[link]


Képzeld el magad 20 év után, minimálbérrel, 2 gyerekkel, túlórázva, miután az 5000-edik, taknyos, hányásos, üvöltöző öregembert tetted tisztába, a főnököd meg minden nap az arcodba dörgöli, hogy mennyire nélkülözhető vagy, mert 100-an várnak arra, hogy megüresedjen az állásod, a társadalom meg tojik a fejedre magasról. Szereted annyira a munkád, hogy ezt bevállald?

2015. jún. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként az ápoló szakmán belül is tanulhatsz diplomás ápolónak, aminek magasabb a presztizse, szakmai igényessége és a vele járó fizetés. Az ember használja ki a képességeit, ne adja alább. Ha hülye lennél, nem várnának el tőled diplomát.
2015. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A diplomás ápolónak sem magasabb a preszizse. Ugyanúgy csinálja ő is az alja munkákat + még többet is dokumentál. Nem sokkal keres többet, sőt sok helyen csak akkor kap diplomás bért, ha főnővér. Az pedig csak egy ember lehet. A mi kórházunkban, rendelőinkben és a környékiekben is kijentették, hogy csak okj ápolóra van igény. Nem is hirdetnek másmilyen állást. Részben ezért választottam az okj-t, meg azért, mert az gyakorlat orientáltabb, nincsenek tölteléktárgyak.
2015. jún. 27. 10:13
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Ha tudsz angolul, akkor miért nem mész el diplomás ápolónak és irány külföld?

Vagy ha nem akarsz külföldre menni és nincs semmi ambíciód akkor minek nyűglődtél a nyelvvizsgával és az ötös érettségivel?

2015. jún. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
te dolgod, a lényeg, hogy szeresd amit tanulsz és amit csinálsz. ha később meggondolod magad még elmehetsz egyetemre, elvégre jó eredményeid vannak. a szüleidet meg ha nem érdekli amit tanulsz inkább akarnák hogy elmenj büfészakra és egy napot ne dolgozz abban akkor hajrá.. majd rájönnek
2015. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Vagy ha nem akarsz külföldre menni és nincs semmi ambíciód akkor minek nyűglődtél a nyelvvizsgával és az ötös érettségivel?"

Nem nyűglődtem. Angolra nem készültem külön. 4. osztálytól folyamatosan tanultam, mert tetszett. És azért mentem el nyelvvizsgázni, mert kötelező volt az 1. okj-hez. Amit azért végeztem el, mert nem tudtam még, hogy mihez akarok kezdeni és sok volt osztálytársam is maradt ötöd, hatod évre.

Egyébként tervezem, hogy Ausztriába költözök, mert hiányzik a többi testvérem. Már mindketten ott élnek. Több ápoló osztálytársam is onnan jár be vizsgázni. Ők azt mondják oda bőven elég az 54/55-ös okj is. Sőt, a németeknél nincs is diplomás ápoló képzés. Akkor meg minek fizessek érte félévenként 300 ezret? Mert mindenképpen fizetni kell. Vagy eleve költségtérítésesen vagy pedig az elvégzett államis féléveket. Akkor már inkább megvárom, hogy külföldön induljon ilyen képzés.

2015. jún. 27. 21:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tudtam mi a helyzet ápolóknál, lehetséges, igazából így laikusként is nehéz elképzelni, hogy mivel adhat többet egy egyetemi ápolói képzés mint egy OKJ-s.

Általánosságban viszont tartom amit írtam. Nekem pl. gazdasági területen van OKJ-m, ráadásul még csak nem is valami nevesebb egyetemen szereztem, így nem sok értelme van. És hát elég sok értelmetlen OKJ van, kicsit tükrözi is az emberek hozzáállását szerintem, ha az akkori énemet nézem akkor az én esetemben mindenképp.

Ezt viszont ne vedd magadra, aki egy tisztességes szakmát választ annak nem kell szégyenkeznie. Főleg ha azt szereti csinálni.


Más, nagyon sok egyetemista van aki meg csak azért szerez diplomát, hogy legyen, még tudja is, hogy haszontalan, de azért végigcsinálja, gyakran még az egója is megvan hozzá.Na ez ilyen téren mindennek az alja szerintem.

2015. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!