Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit tennétek a helyembe?...

Ti mit tennétek a helyembe? Főiskola vagy OKJ?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem minden jól sikerült 80% fölött kivéve a matek ami 43%-os lett,mindigis gyenge voltam belőle egyszerűen nem megy.A szüleim ragaszkodnak hogy tanuljak tovább kereskedelem és marketing szakon ki is fizetnék de azt hallom nagy része matek és sokan kibuknak valamint hogy telített szakma.Félek hogy kiesek és most van lehetőségem ingyen nappali tagozaton OKJ-t elvégezni utoljára.A kereskedőt 1 év alatt elvégezhetem mert 4 évig tanultam iskolába alapozó tantárgyakat.Ti mit választanátok?
2015. júl. 2. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

főiskola

a kereskedő okj max wc papírnak jó

2015. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és esetleg a logisztikai ügyintéző?
2015. júl. 2. 12:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj főiskolára. Ne hagyd ki.. főleg ha támogatnak is!! Melyikre mennél egyébként?
2015. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
BGF KKK igazából engem is a főiskola vonz de félek hogy kevés leszek a matekhoz és szégyenszemre kibukok ezzel kidobva elég sok pénzt.
2015. júl. 2. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakot nem jelöltél, ahová nem kell ennyire a matek?:S
2015. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szakot meg nem nagyon érdemes ahol kevés a matek. Hogy sikerült amúgy összehozni ezt? Értem ezalatt, hogy év közben mennyire foglalkoztál vele, magad írtad e a házikat pl vagy mindig lemásoltad? Én pl. annó végig kettes voltam, az érettségim egy erős 3-as lett, aztán rá pár évre észbe kaptam, rákészültem pár hónapot és 90% fölötti lett.
2015. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tenném, amit én akarok. Nem a szülőknek kell szakmát választani és több, mint 40 évig benne dolgozni.
2015. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Engem érdekel a marketing a matekra pedig nem nagyon készültem.Azzal viszont egyetértek,hogy humánszak nem a legjobb választás.
2015. júl. 2. 14:18
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni azt a gazdasági matekot, ne aggódj. Készülj rá nyáron akár.
2015. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

fél év után otthagyhatod a főiskolát, ha nem jön be.tény, hogy a matek elég gyenge, de te tudod, hogy képes vagy -e fejlődni. sok gyakorlással szerintem mehet. én hármas voltam matekból még 12. félévekor is. észbekaptam és elkezdtem tanulni,gyakorolni,csinálni a házikat. végül évvégére ötös lettem, az érettségim pár ponttal maradt le az ötössel.

ha hamarabb észbekapok még jobb lett volna. ezzel azt akarom mondani, hogy szorgalommal mehet a fejlesztése, de neked kell tudni. kereskedővel boltba mennél majd?az a gáz, hogy 30-40 fölött ebben nem lesz állásod. és sokszor papír nélkül felvesznek. szerintem ha már OKJ-t akarsz akkor valami hasznosat. sorra buknak be a boltok , a vasárnapi z.t. miatt is egyre inkább családtagokat alkalmaznak. meg mondom ebből ki lehet öregedni. inkább főiskola

2015. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!