Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi ponthatár: fizető s...

Felvételi ponthatár: fizető s vagy ingyenes szak?

Figyelt kérdés
Ha a felvételinél egy szak államilag támogatott és önköltséges részének megegyezik a ponthatára, mikor kihirdetik a ponthatárokat, lehet tudni hogy melyikre kerültem be? Azt tudom, hogy egy rendszer nézi a pontokat, és a megadott létszám után húz egy vonalat, de ha azt írják 30 embert vesznek fel együttesen és elérem a határt, az számít hogy én melyiket jelöltem meg elsőnek?

2015. júl. 2. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a te sorrended számít...
2015. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2015. júl. 2. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

ahol ugyanannyi a pont, ott ha megnézed kevés ember van költségesen. ők vagy már elhasználták a féléveiket,vagy nem akarnak szerződést kötni, vagy pótfelvételin jelentkeztek stb

ha az állami van elől és elég rá a pontod, nem fognak fizetősre felvenni

2015. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. Akkor ezek szerint mikor a gép sorrendbe állítja a jelentkezőket, ott vegyesen vannak az államilag támogatottra és a fizetősre jelentkezők?
2015. júl. 3. 12:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg van határozva, hogy külön államilag támogatottra és külön önköltségesre mennyi a keretszám, ezek alapján teszik sorrendbe a jelentkezőket.
2015. júl. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Megkérdezhetem, hogy milyen képzésről van szó? Mert a tavalyi ponthatároknál az összes egészségügyi szakon ezt a jelenséget fedeztük fel. (Egyébként jól mondják az előttem szólók.)
2015. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Spanyol szakra szeretnék menni. Pázmányon láttam ezt,hogy megegyezik. De nem minden évben.
2015. júl. 4. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!